joomla templates top joomla templates template joomla

Stypendia i nagrody dla sportowców na Gali podsumowująca osiągniecia medalowe za 2017 rok

info: Urząd Miasta, Grudziądz; fot/video: Agencja/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Prezydent Grudziądza Robert Malinowski i radny Sławomir Szymański wręczył stypendia i nagrody zawodnikom, trenerom i działaczom sportowym. Gala podsumowująca osiągniecia medalowe w 2017 r. odbyła się w Klubie Akcent.
 
W wydarzeniu obok prezydenta Roberta Malinowskiego udział wzięli także m.in. radni Rady Miejskiej Sławomir Szymański i Eugeniusz Piasecki, Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Małgorzata Sadowska-Rodziewicz, Kierownik Referatu Sportu Kinga Bączkowska, a także sportowcy, trenerzy i działacze.
 
 
- W imieniu własnym oraz mieszkańców serdecznie gratuluję Wam zdobytych medali i udziału w prestiżowych zawodach m.in. Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Świata. Jesteście najlepszymi spośród grudziądzkich sportowców, a przyznane stypendium lub nagroda jest ukoronowaniem ciężkiej pracy, litrów potu wylanych podczas treningów i czasu poświęconego na rzecz sportu. Słowa uznania kieruję również do trenerów i działaczy, ponieważ bez Waszego zaangażowania, wsparcia i pomocy nie byłoby tak wspaniałych sukcesów i wyników - mówił prezydent Robert Malinowski.
 
Stypendium otrzymało 86 zawodników reprezentujących m.in. Międzyszkolny Klub Sportowy, Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa J. Chrapka, Autonomiczną Sekcję Tenisa Stołowego „Olimpia”-„Unia”, Towarzystwo Sportowe „Koset”, Autonomiczną Ludową Kolarską Sekcję „Stal”, Grudziądzki Klub Sportowy „Olimpia” i Klub Wioślarski „Wisła”. Łącznie na ten cel przeznaczono kwotę 171 200 zł. Lista stypendystów tutaj.
 
Ponadto 12 zawodników otrzymało nagrody pieniężne (pula na ten cel: 13 100 zł). Nagrodzono również trenerów i działaczy, którzy przyczynili się do osiągnięcia przez naszych zawodników wysokich wyników sportowych w 2017 r. (pula na ten cel: 22 700 zł). Dodatkowo 10 działaczom przyznano statuetki za osiągniecia w działalności sportowej.
 
Warto dodać, Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu w Warszawie przedstawił wyniki współzawodnictwa sportowego w klasyfikacji: województw, powiatów, gmin i klubów oraz w poszczególnych dyscyplinach sportowych. Grudziądz znalazł się na 26. miejscu wśród powiatów, a na 24 spośród gmin na 919 gmin i 368 powiatów.  W Województwie Kujawsko-Pomorskim zajmujemy 3. lokatę. Natomiast w punktacji klubów na 18. miejscu (spośród 3638) uplasowała się Autonomiczna-Ludowa Kolarska Sekcja „Stal”. W dyscyplinach indywidualnych - kolarstwo - ALKS „Stal” zdobyła po raz 15 tytuł Klubowego Mistrza Polski.