joomla templates top joomla templates template joomla

Sympatyczne miejsce „Zielona ławeczka” w Twojej okolicy. Złóż wniosek i odbierze do 1650 zł na własny projekt z Fundacji Ochrony Środowiska

info: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Chcesz zmienić swoją okolicę? Mieć wpływ na powstanie osiedlowych ogródków? Fundacja Banku Ochrony Środowiska organizuje VI edycję projektu grantowego „Zielona ławeczka”, który zachęca do angażowania się lokalnych społeczności w rewitalizację zaniedbanych zakątków na osiedlach. 
 
 
Projekt „Zielona ławeczka” ma umożliwić przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki czy mini ogrody z ławeczką. Pozwoli to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć strefy do odpoczynku i spotkań. To właśnie otwarta przestrzeń dostępna dla wszystkich pozwala na zawieranie nowych znajomości i zacieśnianie istniejących. Angażując mieszkańców organizatorzy chcą pokazać jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami – wystarczą tylko chęci i dobry pomysł.
 
 
Maksymalna wysokość grantu wynosi 1650 zł, jednak wsparcie finansowe może wynieść maksymalnie 1200 zł. Reszta kwoty to koszt ławki parkowej do ustawienia w odnowionym miejscu. Każdy zaakceptowany projekt otrzyma taką ławkę. 
 
W projekcie mogą wziąć udział mieszkańcy otwartych osiedli zarządzanych przez spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe lub samorząd z miast powyżej 10 tys. mieszkańców. Udział w projekcie jest darmowy. Należy zebrać grupę co najmniej 5 sąsiadów, wspólnie stworzyć projekt wybranego terenu na swoim osiedlu i złożyć wniosek. Warto zorganizować w tej sprawie otwarte spotkanie, podczas którego wszyscy mieszkańcy osiedla będą mogli przedstawić swoje pomysły. 
Projekty będą oceniane przez partnerów merytorycznych konkursu z katedry Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Przez cały czas trwania konkursu eksperci ci będą służyć pomocą. Wsparcia przy projektach udzieli także Architekt Zieleni UM w Grudziądzu – Tatiana Szymańska, w godzinach pracy Ratusza (ul. Ratuszowa 1, p. 321).
 
Termin składania projektów mija 17 maja 2020 roku. Rejestracja na stronie internetowej konkursu www.zielonalaweczka.pl.
 
Projekt odbywa się pod patronatem honorowym Ministra Klimatu.