joomla templates top joomla templates template joomla

80 miłośników rozrywek umysłowych wzięło udział w VIII Szaradziarskich Mistrzostwach Grudziądza

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
80 miłośników rozrywek umysłowych wzięło udział w VIII Szaradziarskich Mistrzostwach Grudziądza. 
 
Najlepiej poradził sobie Marcin Zieliński z Warszawy zdobywając puchar Prezydenta Grudziądza z wynikiem 109 pkt na 110 możliwych.
 
 
 
Drugie miejsce i puchar przewodniczącego Rady Miejskiej uzyskał Sławomir Koszelew z miejscowości Ignatki k. Białegostoku (88 pkt), a trzecie miejsce i puchar dyrektora Ogniska Pracy Pozaszkolnej trafił do Tomasza Tokarskiego z Gdyni (78 pkt). Puchar firmy KRD dla najlepszego grudziądzanina otrzymał Tomasz Cerek (19. miejsce, 41 punktów).
 
W krzyżówce fotograficznej Mariana Chylewskiego hasła trzeba było odgadywać na podstawie zdjęć z Grudziądza oraz poprzednich mistrzostw. Najlepszymi okazali się: Elżbieta Grudzień z Elbląga, Mariola Krywalska z Grudziądza i Krzysztof Oleszczyk z Konstancina-Jeziornej. Natomiast z krzyżówką „wodociągową” najlepiej poradzili sobie: Mariola Gąsior z Grudziądza, Danuta Żebrowska z Jastrowia i Zosia Kacała z Grudziądza. 
 
Cykl łamigłówek zakończył zestaw krzyżówek Tomasza Cerka, w którym zwyciężył Tomasz Tokarski z Gdyni.
 
Uczestnicy Mistrzostw odwiedzili Centrum Edukacji Ekologicznej. W trakcie spotkania i ogniska rozwiązywano łamigłówkę „Budowa dzika”. Wygrał Tomasz Tokarski z Gdyni, wyprzedzając Mirosława Norwajszasa ze Szczecina i Małgorzatę Wołc z Dąbrowy Górniczej.
 
 
Warto dodać, że zestaw łamigłówek na turniej główny ułożyli członkowie Toruńskiego Klubu Szaradzistów „Sfinks”: Stanisław Bruszkowski, Marian Chylewski, Dariusz Cugier, Waldemar Marciniak, Dariusz Staszkiewicz i Tomasz Wiśniewski. Przed ogłoszeniem wyników wystąpiła orkiestra dęta OPP pod dyrekcją Krzysztofa Borowca.
 
W trakcie występu rozwiązywano syntezę krzyżówki, do której należało wpisać nazwy instrumentów orkiestry OPP. Tutaj najlepszym okazał się Andrzej Boniecki. 
 
Organizatorzy Mistrzostw uhonorowali  Redakcję „Rozrywki” z okazji jubileuszu 60-lecia, a puchar okolicznościowy wręczono Redaktorowi Naczelnemu Stanisławowi Bisko
 
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież