joomla templates top joomla templates template joomla

2,4 mln dla Grudziądzkiego Szpitala z Ministerstwa Zdrowia na nowy sprzęt, który pomoże w zwalczaniu chorób nowotworowych

info: Urząd Miasta, Grudziądz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Regionalny Szpital Specjalistyczny otrzyma z Ministerstwa Zdrowia 2,4 mln zł dofinansowania na zakup wysokiej klasy urządzenia diagnostycznego gammakamera z tomografem komputerowym. 
 
Grudziądzka lecznica wystartowała w konkursie Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. W ramach jednego z zadań można było ubiegać się o wsparcie na doposażenie zakładów medycyny nuklearnej.
 
- W ostatnim czasie borykaliśmy się z częstymi awariami naszego dotychczasowego urządzenia w Zakładzie Medycyny Nuklearnej. Potrzebowaliśmy nowej gammykamery służącej do m. in. szybkiego diagnozowania chorób nowotworowych - mówi Jarosław Boryń, zastępca do spraw technicznych dyrektora Szpitala.
Szanse na zakup sprzętu dawał ministerialny program. Szpital wystartował w konkursie, ale z powodu trudnych do spełnienia wymogów m.in. czasu eksploatacji i zużycia dotychczasowego sprzętu - nie uzyskał odpowiednio wysokiej oceny. Mimo pozytywnej oceny merytorycznej konkurs niestety przegrał. 
 
- Postanowiliśmy jednak odwołać się od wyników i właśnie otrzymaliśmy informację, że przyznano nam 2,4 mln zł - mówi wicedyrektor Jarosław Boryń. 
 
Nowe urządzenie zostanie zainstalowane w Zakładzie Medycyny Nuklearnej na przełomie października i listopada.
 
Przypomnijmy, że wczesniej Szpital zakupił sprzęt o wartości 5,2 mln zł którego zakup w 85% sfinansowano ze środków pozyskanych z  Ministerstwa Zdrowia z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a 15% potrzebne na wkład własny wyasygnuje gmina-miasto Grudziądz.