joomla templates top joomla templates template joomla

Szpital w Grudziądzu nie przyjmuje pacjentów na trzech oddziałach, brakuje miejsc na intensywnej terapii. Wykryto niebezpieczną bakterię

R.Ż/eSerwis.info; fot: Gerard Szukay/eReporter24.pl; info: Radio PiK włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Na trzech grudziądzkich oddziałach zaprzestano przyjmowania pacjentów. Wykryto w nim niebezpieczną bakterię, odporną na działanie antybiotyków.

Grudziądzki Szpital nie przyjmuje obecnie pacjentów na trzech oddziałach w tym na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii oraz wewnętrznym. Decyzję podjęto po wykryciu groźnej bakterii New Dehli - podało Radio PiK.

 

Bakteria, która jest odporna na antybiotyki zaatakowała pacjentów na terenie całego kraju. Bakteria w Polsce po raz pierwszy pojawiła się w Warszawie w 2011 roku. Nikt wówczas nie spodziewano się, że ta superbakteria będzie oporna na wszelkie leczenie i za parę lat będzie stanowiła poważny problem epidemiologiczny w Polsce.

Oficjalnie zakażonych jest w Polsce obecnie ponad 1100 osób, natomiast nosicieli bakterii może być nawet kilka tysięcy ponieważ bakterie te mogą bytować w organizmie człowieka nawet przez kilka lat, nie dając żadnych objawów.

- W grudziadzkim szpitalu wydzielono izolatki -

rygorystycznie przestrzegane są wszelkie procedury stosowane w tego typu syytuacji. Zarażeni pacjenci zostali izolowani od reszty osób przebywających w Szpitalu. 

Zarażeni pacjenci są kierowani do inncyh szpitali