joomla templates top joomla templates template joomla

To już jest koniec ery Roberta Malinowskiego w Grudziądzu. Obecny prezydent nie wystartuje w wyborach na obecne stanowisko, nie wyklucza jednak startu do Sejmiku

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

To jest ostatnia kadencja prezydenta Roberta Malinowskiego w Grudziądzu. Prezydent kategorycznie mówi, że w kolejnych wyborach na prezydenta już nie wystartuj. Nadal jednak rozważa możliwość kandydowania z list Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 
 
W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Grudziądza Robert Malinowski oświadczył, że w nadchodzących wyborach nie weźmie udziału w wyścigu o fotel prezydenta Grudziądza. Aktualna kadencja jest jego ostatnią. 
 
- „Chciałem już tą informację podać w kwietniu, ale Platforma Obywatelska weszła w koalicję z Nowoczesną i toczyły się rozmowy programowe (..) Po rozmowach z rodziną, przyjaciółmi zdecydowałem, ze nie będę startował w wyborach samorządowych na prezydenta Grudziądza, być może będę kandydował do sejmiku, ale decyzja jeszcze nie jest podjęta (..) Czuję się po trzech kadencja jako osoba spełniona”.
 
Prezydent Będzie wspierał kandydata, który jak mówi zostanie wybrany spośród 3-4 osób, które brane są pod uwagę w wyścigu o fotel prezydenta ze strony PO.
 
- „W Grudziądzu trwają rozmowy aby wyłonić wspólnego kandydata na stanowisko prezydenta. Są to obecnie 3-4 osoby, które starają się o to aby być kandydatem na prezydenta. Ja tych rozmowach nie uczestniczę, jestem o nich informowany. Osobiście poprę każdego kto się wyłoni z tych propozycji, który pokażę fajny program”.
 
Prezydent twierdzi, że czuje się spełniony i udało mu się wykonać program wyborczy, przyznaje jednak, że nie udało się zrealizować w sposób zadowalający spraw dotyczących grudziądzkiego Szpitala: 

- „Szpital jest przykładem rzeczywiście tym problemem, którego nie udało nam się w sposób satysfakcjonujący rozwiązać” - mówił prezydent.

Nie padły konkretne nazwiska z usta polityka co do konkretnych kandydatów na kandydata na prezydenta Grudziądza. Nie jest jednak tajemnicą, że w grę może wchodził poseł Tomasz Szymański, prezes MPGN Zenon Różycki, a także obecny wiceprezydent Marek Sikora. Kim jednak jest tajemniczy 4 kandydat? Czy będzie to osoba spoza PO?
 
Z wspomnianych trzech kandydatów każdy ma pewne słabostki. Poseł Tomasz Szymański nie zrealizował swojej sztandarowej obietnicy wyborczej, a więc Centrum Popularyzacji Nauki, mając przy tym wsparcie na wszystkich szczeblach samorządowych i krajowych, kiedy Platforma Obywatelska była u władzy. Poseł pytany również wielokrotnie o sprawy lokalne nie zawsze orientował się na bieżąco w problemach grudziądzkiego samorządu będąc zapewne zajętym sprawami krajowymi. 
 
Zenon Różycki po wykonaniu malowideł na grudziądzkich zabytkach ma aktualnie problemy z Inspekcją Nadzoru Budowlanego i Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Prezes buduje od kilku lat swoje "imprerium medialne" za publiczne pieniadze. Najpierw powstała telewizja internetowa, a teraz jeden z jego najbliższych członków rodziny stworzył grudziądzki portal internetowy. Zenon Różycki aktywnie udziela się również w wielu dziedzinach życia publicznego.
 
Trzeci z kandydatów, aktualny wiceprezydent Grudziądza Marek Sikora poinformował nas natomiast, że planuje przejście do sektora prywatnego.
 
Kim jest ów czwarty kandydat? Pozostaje obecnie tajemnicą. 
 
Z drugiej strony sceny aktualnie znany jest jedynie kandydat Obywatelskiego Grudziądza radny Maciej Glamowski, który już ogłosił swoją kandydaturę. Nie jest znany kanydat Nowoczesnej, SLD i Prawa i Sprawiedliwości, ani innych ugrupowań.