joomla templates top joomla templates template joomla

Trwa instalacja szopki na grudziądzkim Rynku. Demontaż przed 6 stycznia, kiedy pojawi się Orszak Trzech Króli zmierzający właśnie do szopki

info: Urząd Miasta, Grudziądz; R.Ż/eSerwis.info.

 
Na grudziądzkim Rynku trwa instalacja szopki, w której pojawią się podobnie jak w poprzednich latach zwierzęta. Deinstalacja ma nastąpić przed 6 stycznia, kiedy to na Rynku pojawi się Orszak Trzech Króli zmierzający właśnie do szopki. W poprzednich latach pojawiały się głosy krytykujące tak szybką deinstalację.
 
Na grudziądzkim Rynku rozpoczęła się budowa bożonarodzeniowej szopki.  Ustawione w niej zostaną figury m.in. Trzech Króli, Matki Bożej i św. Józefa, a także po pasterce - dzieciątka Jezus.
 
 
 
Pojawią się niej również: osiołek, owce i kozy. Zwierzęta będą przebywać w szopce w terminie 22 grudnia - 4 stycznia, z wyłączeniem 30 grudnia i 1 stycznia, gdy zostaną zabrane z płyty Rynku w celu ochrony przed fajerwerkami.
 
Zwierzęta cały czas będą pod opieką, zapewniona im zostanie również karma, dlatego prosimy, by ich nie dokarmiać.  
 
W związku z organizacją Orszaku Trzech Króli demontaż szopki rozpocznie się 5 stycznia, a więc dzień przed tym jak pojawi się tam Orszak Trzech Króli, który właśnie będzie zmierzał do szopki. 
 
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież