joomla templates top joomla templates template joomla

Strartują X Grudziądzkie Dni Trzeźwości, równolegle radni forsują zgodę spożywania alkoholu na Błoniach. Może na imprezach Trzeźwości zezwolić na sprzedaż alkoholu?

R.Ż/eSerwis.info; info Urząd Miejski; fot: Agencja/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
W Grudziądzu rozpoczynają się X Grudziądzkie Dni Trzeźwości. W programie znalazły się m.in. spotkania, konferencje, zajęcia profilaktyczne, konkursy plastyczne, happenig i festyn. Z drugiej strony radni forsują pomysł legalnego spożywania alkoholu na Błoniach Nadwiślańskich. Co na to Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, organizator Dni Trzeźwości?
 
Akcja Grudziądzkich Dni Trzeźwości, której organizatorem jest Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych to szereg imprez jakie odbędą się w Grudziądzu i w trakcie których nagłośniony będzie problem uzależnienia od alkoholu, oraz innego typu używek. 
 
 
 
Ta sama komisja, która z jednej story organizuje X Grudziądzkie Dni Trzeźwości, jednocześnie nie wyraziła swojej jednoznacznej dezaprobaty w zakresie proponowanego - przez radnych Platformy Obywatelskiej Jakuba Kopkowskiego i Pawła Napolskiego - zezwolenia  możliwości spożywania alkoholu na Błoniach Nadwiślańskich. 
 
 
Komisja zasugerowała aby teren, na którym będzie można spożywać legalnie alkohol był oznaczony. Pomysłodawców skierowała również do Straży Miejskiej, Policji i Straży Pożarnej, aby te instytucje również wypowiedziały się w tej sprawie. Już wcześniej Komendant Straży Miejskiej Grudziądza wykazał spory sceptycyzm co do samego pomysłu, oraz wstępnych jego założeń. 
 
Może w takim razie w ramach imprez organizowanych w ramach X Grudziądzkich Dni Trzeźwości zezwolić na sprzedaż alkoholu? 
 
Decyzję w sprawie zgody spożywania alkoholu na Błoniach Nadwiślańskich podejmą Radni w głosowaniu na najbliższej Sesji Rady Miejskiej Grudziądza. 
 
 
 
Do organizowanych Grudziądzkich Dni trzeźwości włączyły się również  takie instytucja jak: Dom Pomocy Społecznej, Straż Miejska, NZOZ Poradnia Terapii Uzależnień od Alkoholu i Innych Uzależnień, Komenda Miejska Policji, Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego, Klub Abstynenta „Alicja”, Zakład Karny nr 1 i 2, Zespół Szkół Technicznych, Szkoła Podstawowa nr 16, 5, 9, 12 i Zespół Szkół nr 1, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2, Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Zespół Placówek Młodzieżowych „BURSA”.
 
Poniżej harmonogram wszystkich imprez: 
 
 

Komentarze  

0 # Zofia 2017-04-20 17:45
Proponuje sie najpierw upić a potem otrzeźwieć:) i będą dwa w jednym Trzeźwości dni i detoksytacja:0
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Derek 2017-04-20 17:44
haha :) dobry dowcip:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Dorian 2017-04-20 17:42
Jak pić to chlać, jak j.. to księżniczki:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Irena 2017-04-20 17:42
Wszędzie powinno być zezwolenie na picie piwa, nawet w Urzędzie Miejskim i to w pracy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować