joomla templates top joomla templates template joomla

Pozytywna wiadomość. U 46 osób mających kontakt z chorą na koronawirusa lekarką z grudziądzkiego Szpitala nie potwierdzono przypadków ikoronawirusa. W kraju są już 634 osoby zarażone

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
 
Jak poinformował Prezydent Maciej Glamowski na profilu fb wiadomo już, że z 46 próbek pobranych od osób, które miały kontakt z zarażoną w grudziądzkim szpitalu wynik WSZYSTKICH okazał się negatywny.
 
30 próbek zostało przyporządkowanych do konkretnych osób, kolejne 16 czeka na przyporządkowanie. Co trzeba podkreślić, zarażenie odbyło się poza Grudziądzką lecznicą.
 
Przypomnijmy, że w dniu wczorajszym miasto obiegła informacja, że u jednej lekarek pracujących na grudziądzkim SOR wykryto koronawirusa. Ostatni raz dyżur w Grudziądzu kobieta pełniła 13 marca, a od 15 przebywała już w kwarantannie.
 
Osoby, które miały bezpośredni kontakt z tą osobą do 13 marca poddani zostali kwarantannie, objęto ich również nadzorem sanitarno-epidemiologicznym . Wykonane zostaną u tych osób badania w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Testy dały wynik negatywny.
 
- W województiwie kujawsko-pomorskim odnotowano do tej pory 18 przypadków koronawirusa potwierdzonych pozytywnie testem -
 
Aktualnie na terenie województwa hospotalizowanych jest 38 osób, 3109 osób aktualnie przebywa w kwarantannie, a 1514 objętych nadzorem.
 
Ministerstwwo Zdrowia poinformowało o 7 nowych przypadków zakażenia koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Dzisiaj łącznie odnotowano aż 98 nowych zakażeń.
 
Nowe potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i podkarpackiego.
 
W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 624 osoby z czego 7 zmarło -