joomla templates top joomla templates template joomla

Uczeń Zespołu Szkół Rolniczych w Grudziądzu Tomasz Serwatka z klasy drugiej w zawodzie technik rolnik zajął I miejsce w konkursie indywidualnym „Mój zawód - moja przyszłość”

info: UM, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

23 października w Warszawie odbył się finał projektu „Niemiecki – sukces w zawodzie” zorganizowanego przez Goethe Institut w Warszawie. Grudziądzanin zdobył w nim pierwszą nagrodę.
 
 
Uczniowie szkół zawodowych i techników z całej Polski brali udział w dwóch konkursach: indywidualnym pt.: „Mój zawód – moja przyszłość” oraz w konkursie grupowym pt. „Zawodowa ściana – plakat cyfrowy”.
 
Uczeń Zespołu Szkół Rolniczych w Grudziądzu Tomasz Serwatka z klasy drugiej w zawodzie technik rolnik zajął I miejsce w konkursie indywidualnym „Mój zawód – moja przyszłość”.
 
 
Jego pracę – klip reklamowy nakręcony w języku niemieckim, zachęcający do wyboru zawodu rolnika – oceniono najwyżej. Jury składało się ze specjalistów z Goethe-Institut w Warszawie.
 
Tomasz wygrał wyjazd na Euroskill 2020, które odbędzie się w austriackim Grazu. Nagrodę wręczyli ambasador Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie Rolf Nikel, Dyrektor Działu Językowego Goethe-Institut w Warszawie Karin Ende oraz Dyrektor Biura Kształcenia Zawodowego Edukacji Dorosłych reprezentującej Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Izabela Laskowska.
 
Po uroczystościach oficjalnych Tomasz wraz z nauczycielem zawodu Arkadiuszem Wojciechowskim udzielili wywiadu redaktorowi Piotrowi Majewskiemu w studiu rozgłośni Radia Dla Ciebie w Warszawie. W trakcie wywiadu podzielili się ze słuchaczami swoimi uwagami dotyczącymi przygotowań do konkursu, realizacji zadania konkursowego, emocji przed ogłoszeniem werdyktu jury oraz planami związanymi z występem w finale EuroSkills 2020 w Grazu w Austrii.