joomla templates top joomla templates template joomla

Uczniowie Budowlanki w ścisłej czołówce konkursu „Złota Kielnia”. Adam Sołtysik zajął 5 miejsce, a Paweł Laskowski 6 miejsce

info: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Do finału centralnego turnieju „Złota Kielnia” zakwalifikowało się dwóch uczniów grudziądzkiej budowlanki – Paweł Laskowski oraz Adam Sołtysik. W ogólnopolskich rozgrywkach uczniowie zajęli kolejno 5 i 6 miejsce.
 
 
W dniach 4-7 lutego 2020 roku w ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury „BUDMA 2020” w Poznaniu odbył się Finał Centralny XLIX Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. 
 
Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu reprezentowało dwóch uczniów w zawodzie monter suchej zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie (kwalifikacja B.06 – wykonywanie robót malarsko – tapeciarskich).
 
 
Uczniowie klasy III Branżowej Szkoły I Stopnia uzyskali wysokie wyniki w swojej kategorii. Adam Sołtysik zajął 5 miejsce, a Paweł Laskowski 6. Gratulujemy wyników i dziękujemy za reprezentowanie naszego miasta. 
 
Przypominamy, że początki turnieju sięgają roku 1971. Uczniowie Zasadniczych Szkół Zawodowych, kształcący się w zawodach budowlanych, mają możliwość uczestnictwa w ogólnokrajowej rywalizacji w turniejach sprawdzających ich wiedzę zawodową i umiejętności praktyczne w wyuczonym zawodzie. 
 
W turnieju „Złota Kielnia" sprawdzają swoją wiedzę adepci w następujących kwalifikacjach: montaż systemów suchej zabudowy (B.05), wykonywanie robót malarskich-tapeciarskich (B.06), wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych (B.07), wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych (B.09), wykonywanie robót dekarskich (B.12) oraz wykonywanie robót murarskich i tynkarskich (B.18).