joomla templates top joomla templates template joomla

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Powiatowego Inspektoratu Weterynarii z udziałem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz przedstawicieli rządu i samorządu

info: UM, Grudziądz; fot: JA/facebook włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Dzisiaj rano odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. W wydarzeniu uczestniczył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Remlau, Prezydent Maciej Glamowski oraz Starosta Powiatu Grudziądzkiego Adam Olejnik.
 
 
Uroczyste przecięcie wstęgi przez Ministra Rolnictwa Jana Ardanowskiego rozpoczęło spotkanie w nowym budynku Inspektoratu Weterynarii przy ul. Szosa Toruńska 7.
 
 
- „Bardzo się cieszę, że Inspekcja Weterynaryjna, jedna z najważniejszych służb publicznych państwa, się rozwija (…). W tym roku obchodzimy stulecie powstania Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej. Powołanie jej przez marszałka Józefa Piłsudskiego, było wielkim krokiem dla nowego państwa. Był to krok niezbędny by zapanować nad masywnymi chorobami, które po I wojnie dotykały teren Polski”  -  mówił w trakcie swojego wystąpienia Minister Ardanowski.
 
 
- „Zmiany w Inspekcji, będą szły w kierunku istotnego jej wzmocnienia. Między innymi w projekcie ustawy, która będzie rozpatrywana przez Radę Ministrów w następny wtorek, wprowadzamy szereg dodatkowych funkcji dla Inspekcji. Zwiększymy również zatrudnienie w tej jednostki. Docelowo w inspekcji pojawi się ponad 2 tysiące dodatkowych pracowników” zapewniał Minister.
 
- „Wasza praca będzie przebiegała w dobrych warunkach. Gratuluję pięknego obiektu” – mówił Wicewojewoda Remlau.
 
„Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej pięknej siedziby. To kolejna instytucja, która w Grudziądzu się rozwija.” - mówił Prezydent Maciej Glamowski.
 
 
W trakcie spotkania Prezydent zaprosił obecnych gości do udziału w wydarzeniu organizowanym wraz z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W najbliższą sobotę, przy Flisaku odbędzie się festyn rodzinny „Drób nad Wisłą”.  Wśród atrakcji przewidziano poczęstunek dla mieszkańców oraz występy artystyczne zespołu „Retro Voice”.