joomla templates top joomla templates template joomla

Zabójstwo czy samobójstwo? W 7. Rocznicę śmierci Andrzeja Leppera działacze powiatu grudziądzkiego upamiętnili śmierć polityka. Do dzisiaj nie wierzą w samobójstwo przewodniczącego Samoobrony

R.Ż/eSerwis.info; fot: nadesłane włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Siedem lat temu Andrzej Lepper - jak podają oficjalne źródła - popełnił samobójstwo. Do dnia dzisiejszego wiele osób nie wierzy w śmierć byłego wicepremiera i przewodniczącego Samoobrony. Grudziądzcy działacze Wolnych i Solidarnych i Samoobrony uczcili 7. rocznice śmierci polityka.

Mija 7. lat od dnia śmierci byłego szefa Samoobrony Andrzeja Leppera. Przewodniczący swojego czasu - jak podają działacze - miał wystartować w wyborach do Sejmu właśnie w okręgu, w którym znajdował się Grudziądz. 
Polityczną karierę przerwała śmierć przewodniczącego.  5 sierpnia 2011 r. Andrzej Lepper został znaleziony martwy w warszawskim biurze Samoobrony. Postępowanie prokuratorskie ustaliło, że Andrzej Lepper popełnił samobójstwo. Jednak w sprawie od początku pojawiło się wiele wątpliwości.
 
Grudziądzkie struktury Wolnych i Solidarnych z przewodniczącym Zbigniewem Adamczykiem na czele oraz powiatowe struktury Samoobrony pod przywództwem Marka Duszyńskiego wzięły udział w upamiętnieniu siódmej rocznicy śmierci Leppera. Obydwie organizacje wspólnie wystartują do wyborów do rady powiatu ziemskiego grudziądzkiego.
 
Jak mówią działacze biorący udział w upamiętnieniu byłego przewodniczącego, trudno im uwierzyć w samobójstwo tak silne osobowości politycznej jaką był były wicepremier.
- "Nie wierzę w jego samobójczą śmierć bo dzień przed domniemanym samobójstwem  Andrzej Lepper informował nas, że mamy być przygotowani - struktury Polskiej Partii Pracy oraz Samoobrony - do zbierania podpisów na okręg 12 upoważniający do startu w wyborach parlamentarnych. Sam Lepper miał startować z  naszego okręgu ponieważ Samoobrona miała tu dobre wyniki. Poza tym chwilę wcześniej dowiedział się o poprawie zdrowia syna z czego bardzo się radował. Człowiek w takim stanie gdzie wszystko zaczyna się układać nie popełnia samobójstwa” - mówi Zbigniew Adamczyk przewodniczący Wolnych i Solidarnych powiatu grudziądzkiego.
 
Jak dodaje przewodniczący grudziądzkich struktur, jego zdaniem: 
 
- "Nie zostało to wyjaśnione i nie ma oficjalnego oświadczenia prokuratury”.
 
W cieniu śmierci byłego szefa Samoobrony Andrzeja Leppera pojawiło się wiele pytań. W kilku produkcjach filmowych jego śmierć przedstawiono jako działanie służb specjalnych - jak to miało miejsce chociażby w filmie „Służby specjalne”. 
 
Niewiadome dotyczące śmierci polityka pojawiły się jednak jeszcze przed filmowymi ekranizacjami. W tym sprawa dziwnej konstrukcji prowadzącej na piętro, gdzie przebywał Andrzej Lepper, brak badań toksykologicznych mogących zatrzeć niektóre substancje we krwi zmarłego, a także wiele innych pytań, które się pojawiły i na które nie uda się już uzyskać odpowiedzi z racji mijającego czasu.