joomla templates top joomla templates template joomla

W budynku przy Szpitalnej uruchomiono poradnię dla kobiet w ciąży niezarażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Pacjentki będą przyjmowane po wcześniejszym kontakcie telefonicznym

info: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

W trosce o bezpieczeństwo pacjentek w ciąży niezarażonych koronawirusem SARS-CoV-2, będących pod opieką Poradni Ginekologiczno-Położniczej grudziądzkiego szpitala, uruchomiliśmy miejsce, w którym można skorzystać z konsultacji. 
 
 
Pacjentki będą przyjmowane przez położne oraz lekarzy ginekologów w budynku przy ul. Szpitalnej. Personel pracujący w tej poradni nie udzielał obecnie świadczeń medycznych w oddziałach jednoimiennego szpitala w Grudziądzu.  Pacjentki będą przyjmowane po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Telefon kontaktowy 56 641 41 85 i 56 641 41 87  czynny w godzinach od 7.00 do 15.00. 
 
Mamy świadomość, że działalność poradni specjalistycznych, także w ośrodkach, które nie są szpitalami zakaźnymi, została zawieszona. Dlatego, mimo trudnej sytuacji epidemicznej, w jakiej znajduje się lecznica, staramy się pomóc naszym pacjentom. W części szpitalnych poradni uruchomiono teleporady.
 
 
Większość personelu medycznego, pracująca do tej pory w poradniach specjalistycznych, jednocześnie świadczyła usługi medyczne w oddziałach szpitalnych. Ze względu na braki kadrowe w zakresie personelu białego nie ma możliwości aby oddelegować personel tylko na tzw. część poradnianą (czystą) lub na część szpitalną (zakaźną). 
 
W odniesieniu do pojawiających się sugestii, aby zorganizować opiekę pacjentów w innych gabinetach bądź przychodniach poza szpitalem informujemy, że szpital konsultował to z Narodowym Funduszem Zdrowia, jednak NFZ jako płatnik, nie wyraził zgody na udzielanie zakontraktowanych świadczeń w innej lokalizacji niż szpitalna. 
 
Obecnie na oddziałach zakaźnych grudziądzkiej lecznicy przebywa 128 pacjentów. 53 ma potwierdzone zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. 15 ze względu na stan swojego zdrowia jest podłączonych do respiratora. 1 osoba zmarła. 4 kolejnych pacjentów grudziądzkiej lecznicy wyzdrowiało i zostało wypisanych do domu.