joomla templates top joomla templates template joomla

W grudziądzkim Szpitalu 14 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem koronawirusa. W kwarantannie przebywają aktualnie 173 osoby

Agencja/eReporter24; info: Prezydent Maciej Glamowski/facebook; foto: photodron.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

W Grudziądzu do tej pory nie odnotowano przypadku koronawirusa potwierdzonego pozytywnym testem, jednak 14 osób z podejrzeniem zakażenia przebywa w grudziądzkim Szpitalu. W kujawsko-pomorskim liczba zarażonych wzrosła w dniu dzisiejszym do 20 osób. 
 
 
Służby Prezydenta Grudziądza przekazały aktualne statystyki dotyczące działań związanych z koronawirusem. W Grudziądzu aktualnie nie wystąpił potwierdzony testami przypadek koronawirusa, ale 14 osób z podejrzeniem jest hospitalizowanych w grudziądzkim Szpitalu.

Obecnie 173 osoby przebywają w Grudziądzu w kwarantannie, a 306 osób pod nadzorem epidemicznym. Osoby w kwarantannie to co do zasady osoby zdrowe, które prewencyjnie, dla bezpieczeństwa wszystkich muszą pozostać w izolacji. 
 
- Dzisiaj służby wojewody poinformowały o kolejnych dwóch osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim, w którym odnotowano na chwilę obecną 20 potwierdzonych przypadków -

- Dziewiąta zakażona osoba to młody mężczyzna z powiatu bydgoskiego, przebywa w kwarantannie domowej, jego stan jest dobry,

- Dwudziesta zakażona osoba to młody mężczyzna z Torunia, przebywa w Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Toruniu, jego stan jest dobry.
 
Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o kolejnych przypadkach koronawirusa.
 

Ostatnie potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 5 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z łódzkiego.
 
- Zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem jest nią to 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach. Mężczyzna miał choroby współistniejące -

Jedna osoba z woj. wielkopolskiego zostaje wyłączona z dotychczasowych wyliczeń. Służby sanitarno-epidemiologiczne z woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego, zajmujące się zakażoną osobą, uwzględniły ją w swoich raportach - dublując wynik.
 
- W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 684, zmarło 8 pacjentów -
 
Do wczoraj jak informuje Ministerstwo Zdrowia wykonano 20127 testów na koronawirusa z czego 19478 próbek dało wynik negatywny, a 649 pozytywny.

Hospitalizowanych jest obecnie 1084 osób, 48632 objętych jest kwarantanną. 80348 osób zgłoszonych jest do kwarantanny po powrocie do kraju, natomiast 58826 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym.