joomla templates top joomla templates template joomla

W grudziądzkim Szpitalu przebywają 4 osoby z podejrzeniem koronawirusa. W Grudziądzu i powiecie grudziądzkim nie odnotowano przypadków koronawirusa, są jednak 2 nowe w województwie

Agencja/eReporter24; info: Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski/facebook; info: Ministerstwo Zdrowia; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Dwa nowe przypadki koronawirusa odnotowano w województwie kujawsko-pomorskim. Jak do tej pory w powiecie grudziądzki i samym Grudziądzu nie odnotowano żadnego przypadku potwierdzonego testem, jednak 4 osoby aktualnie przebywają w grudziądzkim Szpitalu z podejrzeniem SARS-CoV-2.
 
 
Jak poinformowały służnby Prezydenta Grudziądza w mieście i na terenie powiatu grudziądzkiego do tej pory nie odnotowano potwierdzonego wynikiem testu przypadku zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 
- 4 osoby z podejrzeniem koronawirusa są hospitalizowane w szpitalu w Grudziądzu -
 
Aktualnie 260 osób przebywa w kwarantannie, a 336 jest objętych nadzorem epidemiocznym.
 
Jednocześnie Wojewoda kujawsko-pomorski poinformował o dwóch nowych osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim:
 
- Dwudziesta trzecia osoba zakażona to mężczyzna w młodym wieku z powiatu bydgoskiego, który wrócił z zagranicy, przebywa w kwarantannie domowej, jego stan jest dobry.
 
- Dwudziesta czwarta osoba zakażona to kobieta w młodym wieku z powiatu bydgoskiego, która wróciła z zagranicy, przebywa w kwarantannie domowej, jej stan jest dobry.
 
 
Jednoczesnie w skali kraju jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia zmarły trzy kolejne osoby zakażone koronawirusem w tym dwie w szpitalu we Wrocławiu. Są nimi 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące. Trzecią osoba jest 71-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Bolesławcu. Pacjent miał choroby współistniejące.
 
- W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem 957 osób, w tym 13 osób zmarło -
 
Po godz. 9 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 26 nowych przypadków zakażenia koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.Potwierdzone przypadki dotyczyły: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.
 
O godz. 14 poinformowano o kolejnych przypadkach zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. śląskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego.