joomla templates top joomla templates template joomla

W Grudziądzu poprawi się jakość powietrza - informuje OPEC - dzięki optymalizacja pracy systemu ciepłowniczego i poprawie efektywności energetycznej w ramach unijnego projektu

info:OPEC/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Spółka OPEC-SYSTEM podpisała umowę przystąpienia do projektu unijnego Upgrade DH. Projekt ten ma na celu poprawę pracy sieci ciepłowniczych w Europie poprzez wspieranie modernizacji wybranych systemów ciepłowniczych. Realizowany on będzie; w Niemczech, Danii, Holandii, Włoszech, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Litwie i Polsce. Jedynym reprezentantem naszego kraju biorącym w nim udział jest spółka z Grudziądza. 
 
 
- "Podstawowe korzyści tego projektu dla Systemu Ciepłowniczego Grudziądza to kompleksowa optymalizacja pracy systemu ciepłowniczego. Działania te w głównej mierze dążyć będą do poprawy efektywności energetycznej procesu produkcji i przesyłu ciepła, co oprócz korzyści ekonomicznych przyczyni się do poprawy jakości powietrza w mieście" – podkreśla Radosław Augustyniak prezes OPEC-SYSTEM.
 
 
Podstawą projektu Upgrade DH jest zbiór doświadczeń ze zmodernizowanych sieci ciepłowniczych w Europie, dających możliwość skorzystania z najlepszych praktyk i wzorców. Przy jego wdrażaniu zostaną zastosowane innowacyjne modele biznesowe i organizacyjne oraz rozwiązania techniczne. Wspierany będzie proces modernizacji wybranych sieci ciepłowniczych.
 
Ponadto przeprowadzona zostanie kampania promocyjna i wizerunkowa nowoczesnych sieci ciepłowniczych. Projekt Upgrade DH zainicjuje i wesprze proces modernizacji ośmiu wybranych systemów ciepłowniczych w Europie.
 
 
Szczególna rola w tym innowacyjnym projekcie przypada Spółce z Grupy OPEC, która będzie jedynym polskim podmiotem biorącym w nim udział. Projekt Upgrade DH zakłada, że każdy jego uczestnik będzie przykładem i wzorcem, który będzie można powielić w innych miastach. Już dziś mogę zadeklarować chęć podzielenia się doświadczeniami z realizacji projektu z zainteresowanymi firmami z branży w ramach Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie – stwierdza Marek Dec prezes OPEC GRUDZIĄDZ.  
 
Jakoś powietrza można sprawdzić pod poniższym adrese