joomla templates top joomla templates template joomla

„Wojna” o informacje w Grudziądzu. W MWiO „Powiedziano nam Wal się Pan i nie zawracaj głowy” mówi radny Wiśniewski i zapowiada interwencje poselskie, po odmowie wydania dokumentów Komisji Rewizyjnej

Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Po zmianie statutu Gminy Miasto Grudziądz kontrola spółek, w których miasto posiada udziały, stała się utrudniona, twierdzi radny Andrzej Wiśniewski. Pierwszym z symptomów jest odmowa wydania dokumentów Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Grudziądza przez spółkę MWiO.
 
W obecnej kadencji, Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej Grudziądza, mogła liczyć w trakcie przeprowadzanych kontroli na współpracę ze strony spółek, w którym Gmina Miasto Grudziądz posiada akcje lub udziały. Był to faktyczny zwrot w stosunku do tego co miało miejsce w trakcie kadencji poprzedniego Prezydenta, kiedy to jednoznaczne stanowisko Urzędu zamykało drzwi dla wszelkich kontroli Komisji Rewizyjnej i samych radnych. 
 
 
- „Jako Komisja rewizyjna złożyliśmy ostatnio zapotrzebowanie na dokumenty, które są nam potrzebne do skontrolowania działalności jednej ze spółek. Otrzymaliśmy kuriozalna odpowiedź , że w zasadzie „Wara nam od kontroli spółek komunalnych” ponieważ Rada Miejska ustaliła statut, w którym stwierdził, że spółki komunalne, które maja osobowość prawną, nie są gminnymi jednostkami” - mówi w Rozmowie Dnia Andrzej Wiśniewski.
 
Okazuje się jednak, że po ostatnich zmianach statutu, sprawa nie jest już tak oczywista, tak przynajmniej informuje nas radny Andrzej Wiśniewski. Jak mówił w trakcie ostatniej kontroli odmówiono mu w MWiO wydania dokumentów. Zaprosiliśmy w tej sprawie do Rozmowy Dnia władze spółki, aby mogły odnieść się do sytuacji, już dzisiaj zapraszamy do Rozmowy, która się odbędzie - mamy nadzieję - w ciągu najbliższych dni. 
 
Radny Andrzej Wiśniewski nie zamierza jednak ustępować już zapowiedział kontrole poselskie z udziałem poseł Anny Gembickiej, aby „wydostać” ze spółek wnioskowane przed Komisję Rewizyjną dokumenty, zapowiada też skierowanie sprawy do sądu. Jak mówi radny w mocnych słowach: 
 
- „Powiedziano nam Wal się Pan i nie zawracaj nam głowy” -
 
radny Wiśniewski dodaje również, że:
 
- „Pan Kuskowski i Pan Pasikowski tym razem przecwaniaczyli i postaram się im to udowodnić. Wykaże im, że się mylą” - 
 
Zdaniem radnego interpretacja prawna i nawet sam statut są sprzeczne z prawem i orzecznictwem.
 
- „To, że inaczej stanowi ustawa, że istnieje orzecznictwo Naczelnego Sadu Administracyjnego, które jednoznacznie mówi co jest, a co nie jest jednostką organizacyjną, to Pan Kuskowski i Pan Pasikowski maja w głębokim poważaniu” - mówi radny.
 
Radny zapowiada, również, że Klub PiS i sama Komisja Rewizyjna złoży zapytanie w sprawie interpretacji przepisów do urzędów, a także wykorzysta wszelkie możliwe środki prawne, aby sprawę doprowadzić w ramach kontroli Komisji Rewizyjnej do końca.