joomla templates top joomla templates template joomla

W poniedziałek woda w grudziądzkich kranach może się zazielenić. Uwaga! Można kąpać się w takiej wodzie, nie wolno jej pić, gotować. Zgodę na barwienie wydał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny

info: OPEC/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
W poniedziałek 19 października 2020 do wody krążącej w grudziądzkim systemie ciepłowniczym zostanie dodany barwnik, tzw. płyn CHEMPUR 2-5, który barwi wodę na kolor zielony. 
 
Jest to barwnik spożywczy, posiadający atest higieniczny, jest on w pełni bezpieczny zarówno dla instalacji, jak i zdrowia mieszkańców. Oznacza to, że można kąpać się w takiej wodzie, jednak nie powinna być ona używana do picia i gotowania. 
 
 
Barwienie wody sieciowej jest standardowym działaniem firm ciepłowniczych. Ma na celu wykrycie ewentualnych nieszczelności infrastruktury ciepłowniczej, szczególnie rurociągów, armatury oraz wymienników ciepła.
 
W związku z tym istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się zabarwionej wody w środowisku naturalnym, przestrzeni publicznej oraz kranach ciepłej wody użytkowej. Barwiona woda może pojawić się również w instalacji odbiorczej centralnego ogrzewania w rurach i grzejnikach znajdujących się w mieszkaniach.
 
W przypadku pojawienia się zielonego zabarwienia wody należy niezwłocznie skontaktować się z Pogotowiem Cieplnym pod numerem 993 (połączenie bezpłatne) lub z dyspozytorem pod numerem telefonu 56 45 06 201, tel. kom. 506 007 978 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Przedostanie się zielonego zabarwienia wody do urządzeń sanitarnych w naszych mieszkaniach, może świadczyć o nieszczelnym systemie ciepłowniczym oraz niekontrolowanych ubytkach wody sieciowej.
 
Zgodę na barwienie wody wydał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grudziądzu. Użyty do tego celu preparat CHEMPUR 2-5 jest całkowicie bezpieczny i w żaden sposób nie szkodzi zdrowiu.