joomla templates top joomla templates template joomla

W środę około południa blokady, utrudnienia w ruchu na ulicach Grudziądza. Przez miasto przejedzie korowdów protestujących rolników, który zatrzyma się przy Starostwie

Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Protesty rolnicze przejadą ulicami Grudziądza, gdzie zatrzymają się tradycyjnie przy Starostwie Powiatowym. Potem korowód maszyn rolniczych ruszy przez most w stronę Dragacza.
 
W najbliższą środę drogami powiatu grudziądzkiego w tym przez Grudziądz przejedzie protest rolników co może znacznie wpłynąć na utrudnienia w ruchu. Rolnicy protestują przeciwko tzw. „piątce dla zwierząt.
 
 
Protest ma się rozpocząć w Łasinie o godz. 8.30, a następnie protestujący udadzą się w stronę Grudziądza gdzie mają dotrzeć około godz. 10.00. Tradycyjnie protest rolniczy zatrzyma się w południe przy Starostwie Powiatowym skąd uda się dalej przez Grudziądz w stronę Dragacza.
 
- "Do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego wpłynęła informacja o planowanym zgromadzeniu rolników. Z tego powodu jutro, w okolicach godzin południowych (ok 11.00-12.00) można spodziewać się utrudnień. Około 90 ciągników kierować się będzie z Łasina do Starostwa Powiatowego a następnie pojadą w kierunku Dolnej Grupy.  Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ciągu ulic: Paderewskiego, Karabinierów, Piłsudskiego, Al. 23 Stycznia, Hallera, Włodka, Chełmińskiej, Gdyńskiej w kierunku mostu im. Malinowskiego" - czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego.