joomla templates top joomla templates template joomla

W szpitalu w Grudziądzu zmarła pacjentka przetransportowana ze szpitala we Włocławku, w którym pojawiło się ognisko koronawirusa

Agencja/eReporter24; fot; Szpital w Grudziądzu włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
W Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu zmarła 87-letnia pacjentka, która wraz z 13 pacjentami została przetransportowana z włocławskiego szpitala, gdzie pojawiło się ognisko koronawirusa. Również stan pozostałych pacjentów jest poważny.
 
Zakażenie koronawirusem w szpitalu we Włocławku wykryto dotąd u 35 osób w tym u 13 pacjentów i 17 pracowników II oddziału chorób wewnętrznych oraz pacjenta oddziału chirurgii i czterech pracowników szpitala. Zakażenie rozpoczęło się od pracownika z bezobjawowym przebiegiem choroby. 
 
 
Jedna z zakażonych pacjentek, 87-letnia kobieta, zmarła - informuje Szpital w Grudziądzu - a stan pozostałych 13 pacjentów lekarze określają jako „poważny”, wynika to głównie z chorób, które były przyczyną hospitalizacji we włocławskiej placówce. 
 
Poza chorobami, osoby te mają potwierdzone zakażenie koronawirusem. Żaden z pacjentów nie wymaga na tę chwilę podłączenia do respiratora.
 
W poniedziałek w regionie kujawsko-pomorskim odnotowano 24 kolejne zakażenia koronawirusem w województwie. Wśród nich jest 7 osób z Włocławka, 3 osoby z Torunia, 1 osoba z Inowrocławia, 5 osób z powiatu włocławskiego, 5 osób z powiatu toruńskiego, 1 osoba z powiatu aleksandrowskiego, 1 osoba z powiatu grudziądzkiego i 1 osoba z powiatu wąbrzeskiego. Odnotowano też 4 nowych ozdrowieńców.