joomla templates top joomla templates template joomla

W trakcie skromnej uroczystości dla 200 osób dyrektor Marek Nowak otrzyma statuetkę Częstochowskiego Towarzystwa Lekarskiego za promowanie Biegańskiego

T.N/eSerwis.info; info: Senat; foto: eReporter24/Archiwum.

 
W uroczystości zorganizowanej w grudziądzkim Szpitalu w związku z ogłoszonym przez Senat Rokiem Biegańskiego wzięło udział niemal 200 gości, przedstawicieli władz  samorządowych i pracowników szpitala. Dyrektor Marek Nowak otrzymał statuetkę za promowanie postaci doktora Biegańskiego od Częstochowskiego Towarzystwa Lekarskiego. 
 
W Grudziądzkim Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu z okazji ogłoszonego przez Senat Roku Biegańskiego zorganizowano spotkanie, na które zaproszono blisko 200 osób, w tym Artura Broncela reżysera filmu fabularyzowanego o doktorze Władysławie Biegańskim, który został zaprezentowany po uroczystości. 
 
 
 
Udział w pokazie filmu i prezentacji sprawozdania o działalności grudziądzkiego Szpitala wzięła również udział dr Beata Zawadowicz prezes Częstochowskiego Towarzystwa Lekarskiego, przedstawiciele władz samorządowych, oraz pracownicy szpitala i przedstawiciele środowiska medycznego. Uroczystość odbyła się w Sali Bankietowej "Pod Solankami" w szpitalu.
 
W trakcie prezentacji zobaczyliśmy w pigułce ostatni rok działalności Szpitala, osiągnięcia, a także wydarzenia odbywające się na terenie placówki i związane z jej działalnością. 
 
- O aktualnej sytuacji i rosnącym długu Szpitala w trakcie prezentacji osiągnięć nie było wzmianki -
 
 
 
W trakcie uroczystośc dyrektorowi Szpitala Markowi Nowakowi wręczono statuetkę od Częstochowskiego Towarzystwa Lekarskiego za promowanie postaci doktora Biegańskiego
 
W roku 2017 przypadła setna rocznica śmierci wybitnego lekarza, naukowca, filozofa i etyka, pedagoga i społecznika, współtwórcy deontologii lekarskiej i logiki medycyny. Zgodnie z uchwałą Senatu roku 2017 był Rokiem Władysława Biegańskiego. 
 
Doktor Biegański uczynił z prowincjonalnego szpitala w Częstochowie ośrodek naukowy – „małą klinikę”, której dorobek porównywano z dorobkiem ośrodków uniwersyteckich. W ciągu 35 lat pracy w Częstochowie Biegański ogłosił drukiem 132 prace w dziedzinie medycyny i filozofii. Był prekursorem kilku dziedzin medycyny, w tym neurologii, kardiologii, ortopedii. Popularyzował oświatę sanitarną, w szczególności zasady higieny, wygłaszając liczne odczyty.