joomla templates top joomla templates template joomla

„Beznadziejny prezydent” - jak go nazwał Szymon Gurbin - Robert Malinowski jest potrzebny, a nawet niezbędny dlatego został członkiem Rady Nadzorczej MZK

R.z/eGrudziadz.pl. fot/video Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Wyjaśniło się czemu Robert Malinowski został powołany do rady nadzorczej MZK. W trakcie ostatniej sesji Prezydent Maciej Glamowski wyjaśnił nominacja, która budziła wśród mieszkańców sporo kontrowersji, sami włodarze też krytykowali byłego prezydenta za to w jakim stanie pozostawił finanse Grudziądza. 
 
 
- ”Ostatnie Pańskie nominacje wzbudzaj tak wielkie kontrowersje w mieście, że takie pytanie powinno paść” - mówił radny Sławomir Szymański w trakcie ostatniej sesji. 
 
Jedną z tych kontrowersyjnych nominacji zdaniem radnego jest powołanie byłego Prezydenta Grudziądza Roberta Malinowskiego do Rady Nadzorczej MZK. 
 
- „Jakie wybitne uzdolnienia osiągnięcia i zasługi skłoniły Pana do powołania do Rady Nadzorczej MZK byłego Prezydenta Roberta Malinowskiego” - 
 
kontynuował radny i dodał
 
- „Niedawno w programie Uwagi Warte wiceprezydent Grudziądza Szymon Gurbin, Pana najbliższy współpracownik wypowiedział się o Prezydencie Malinowskim, że był to beznadziejny Prezydent” -
 
 
Zdaniem radnego podejmowane decyzje przez władze Miasta są bezsensowne i nielogiczne. Na pytanie odpowiedział Prezydent Maciej Glamowski. 
 
- „Odpowiedz jest banalna i prosta. Co do mojego zastępcy możemy się tutaj różnić akurat w ocenach. Moja ocena pracy Prezydenta Malinowskiego też była często krytyczna” - mówił Prezydent Maciej Glamowski w trakcie sesji. 
 
Wprowadzenie byłego Prezydenta do rady nadzorczej MZK ma na celu budowanie porozumienia z gminami, które MZK ma obsługiwać pod względem komunikacyjnym, a Robert Malinowski ma być osoba kontaktową do kontaktów z gminami”.
 
Jak dodał Prezydent były prezydent ma pomóc w większym wykorzystaniu potencjału spółki jaką jest MZK. 
 
Zgodnie z prawem jednak, to zarząd reprezentuje spółkę, a rada nadzorcza jest ciałem nadzorujących. Zgodnie z prawem członek Rady Nadzorczej może być delegowany na pewien czas do zarządu, ale nie może być to okres dłuższy niż 3 miesiące, do czasu powołania nowego członka zarządu. 
 
Czy więc Prezydent ma jako członek Rady MZK reprezentować czasowo również spółkę jako członek zarządu? BO zgodnie z prawem tylko wtedy ma prawo i występować w imieniu spółki. Na to pytanie nie udzielono w trakcie sesji odpowiedzi.