joomla templates top joomla templates template joomla

Wiadukt na ul. Chełmińskiej raczej się nie zawali, chociaż kategorycznego "nie" co do zagrożenia brak. ZDM odkryje chodnik, aby uzyskać więcej informacji o stanie obiektu i aby ocenić sytuację

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o wybrzuszeniach na chodniku, dziurze i pęknięciach asfaltu na wiadukcie koło Centrum Alfa. Skierowaliśmy informację w tej sprawie do PINB i ZDM. Stan wiaduktu jest badany. 

O dziurze w obrębie skrzyżowania ul. Gdyńskiej i Chełmińskiej, która pojawiła się przy krawężniku oraz wybrzuszeniach na chodniku, a także rysach jakie pojawiły się  w bezpośrednim sąsiedztwie dziury na drodze - informowaliśmy tydzień temu w czwartek. O sprawie poinformował nas jeden z kierowców.

 
Skierowaliśmy w tej sprawię zapytanie do ZDM, a także do Inspektora Nadzoru Budowlanego czekamy na odpowiedź czy istnieje ewentualne niebezpieczeństwo.

Z infromacji jakie uzyskalismy od PINB sprawdzeniem sytuacji na wiadukcie zajął się Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu. Jak wynika z uzyskanej informacji:
 
-  „Od spodu wiaduktu (red) nie ma, żadnych oznak, że dzieje się coś niepokojącego” -
 
Innymi słowy wiadukt „raczej” się nie zawali, jak można zrozumieć informację. Niemniej ZDM sprawdzi co dzieje się pod powierzchnią chodnika:
 
-  „W najbliższych dniach zostanie odkryty chodnik w miejscu zapadnięcia w celu uzyskania większej ilości informacji o stanie obiektu” -
 
Jeżeli pojawią się nowe informacje przekażemy je Państwu.