joomla templates top joomla templates template joomla

Wielka Orkiestrwa Świątecznej Pomocy zebrała prawie 200 tys. złotych. Ostateczną kwotę poznamy, gdy zakończą się wszystkie licytacje

info: Urząd Miasta, Grudziądz; fot: Kamilla Okleja/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
199 335,08 zł w nocy trafiło na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Grudziądza. Ostateczną kwotę poznamy, gdy zakończą się wszystkie licytacje. 
 
W naszym mieście pieniądze do puszek zbierało ok. 500 wolontariuszy. Sztab główny znajdował się, jak co roku na hali sportowej na osiedlu Lotnisko.
 
 
 
Przez cały dzień odbywały się tam m.in. pokazy taneczne i grup rekonstrukcyjnych, występy artystyczne, turnieje sportowe i licytacje. Wydarzenia w ramach 26. Finału WOŚP zorganizowano także nad Jeziorem Rudnickim, gdzie w biegu organizowanym przez Akademię Biegania i Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku wzięło udział ok. 1000 osób. Z kolei w Klubie Akcent nie zabrakło bajek dla dzieci i koncertów.
 
Do Finału dołączyły także m.in.
 
Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, Zespół Szkół Ogólnokształcących na osiedlu Strzemięcin, Automobilklub Toruński Delegatura w Grudziądzu, Patyczaki, Zespół Szkół w Piaskach, Centrum Galaktyka i Sklepy Firmowe ZPC „WISŁA”. 
 
Dla przykładu: 
 
Centrum Zabaw GALAKTYKA  zebrała - 4 108,40 zł 
W trakcie Biegu dla WOŚP zebrano - 34.953,10 zł
Centrum Kultury Teatr zebrało - 19.319,19 zł 
 
Pieniądze zebrane podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.