joomla templates top joomla templates template joomla

Wniosek o odwołanie dyrektora Drzymalskiego miał złożyć Andrzej Guzowski - informuje Marek Nowak. Pięć osób z siedmioosobowej Rady Społecznej miało być za odwołaniem byłego już dyrektora

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Jak informuje na swoim profilu Marek Nowak wniosek o odwołanie dyrektora grudziądzkiego Szpitala Piotra  Drzymalskiego złożyć miał Andrzej Guzowski w imieniu wojewody.
 
 
- „Z powodu zdecydowanego poparcia przez większość Rady Społecznej Szpitala. Prezydent nie miał innego wyjścia - wręczył wypowiedzenie panu Drzymalskiemu ze skutkiem natychmiastowym” - pisze były derektor Marek Nowak.
 
 
Za odwołaniem byłego już dyrektora Drzymalskiego miało głosować pięciu z siedmiu członków. Dwie osoby miały być przeciwko. O sprawie informuje na profilu były dyrektor Nowak. Spytaliśmy o sprawę
 
- Andrzeja Guzowskiego nie potwierdza tych inforacji, sprawy nie chce komentować (..) jeszcze -
 
Jak czytamy w informacji Marka Nowaka na jego profili:
 
- „Szkoda tylko, że Pan Prezydent Glamowski Maciej, powołał na to stanowisko tak niekompetentną osobę. Straciliśmy wiele miesięcy i kilkadziesiąt kolejnych milionów złotych z powodu błędnych decyzji” -
 
pisze dyrektor i  dodaje
 
- „Naprawić to co zostało zniszczone, będzie bardzo trudno. Liczę, że jeśli jeszcze się Pan nie opamiętał, to zrobi Pan to niebawem. Szpital to nasza perła i ręce precz od niego” - mówi były dyrektor kierując swoją wypowiedź jak się wydaje do Prezydenta.
 
 
 
Na stronie Szpital pojawił się komunikat zapewniający pacjentów, że placówka medyczna funkcjonuje normalnie. 
 
- „Szanowni Państwo, informujemy iż w dniu 05.09.19 r. Prezydent Grudziądza odwołał ze stanowiska Dyrektora Szpitala Pana Piotra Drzymalskiego. Decyzja ta nie zakłóca bieżącej działalności Szpitala oraz nie wpływa w żaden sposób na poziom świadczonych usług na rzecz naszych Pacjentów. Do czasu wyłonienia nowego dyrektora Szpitalem kierować będą zastępcy dyrektora stosowanie do posiadanych upoważnień” - czytamy w komunikacie Szpitala. 
 
Przypomnijmy, że Prezydent Grudziądza wydał oświadczenie, w którym napisał, że:
 
- "Po rozmowach przeprowadzonych z moimi współpracownikami, którym powierzyłem nadzór nad pracą Dyrektora Szpitala oraz po zasięgnięciu opinii Rady Społecznej Szpitala, podjąłem decyzję o odwołaniu Pana Piotra Drzymalskiego z pełnionej przez niego funkcji".
 
 
Jak informuje Prezydent wdrażanie programu naprawczego postępowąło zbyt wolno.
 
- "W ostatnim czasie większą aktywność w działaniach zmierzających do wdrażania programu naprawczego przejawiał Organ Tworzący, niż Dyrektor Szpitala. Tymczasem brak wprowadzania w życie działań restrukturyzacyjnych oraz blokowanie przedstawianych Dyrektorowi propozycji przedstawianych przez pracowników skutkują marnowaniem bezcennego czasu oraz wydłużają wprowadzenie w życie procesu niezbędnych zmian. W sierpniu nie podjęto konkretnych działań i decyzji w tym zakresie. Ponadto nie postępuje zgodnie z przyjętym planem restrukturyzacja zadłużenia".
 
W zwiazku z powyższym Piotr Drzymalski został odwołany przez Radę Społeczną Szpitla na wniosek prezydenta.
 
- "W związku z odwołaniem Dyrektora Drzymalskiego niezwłocznie ogłoszę konkurs na jego następcę. Do czasu wyłonienia nowego dyrektora Szpitalem będą kierować zastępcy dyrektora stosownie do posiadanych upoważnień" - pisze Prezydent MAciej Glamowski.
 
Poniżej video z prezentacji nowego dyrektora, kiedy obejmował stanowisko.