joomla templates top joomla templates template joomla

Wojskowe Zakłady Uzbrojenia przekazały najbardziej potrzebne rzeczy Szpitalowi w Grudziądzu. To kolejna firma z Grudziądza, która wspiera lokalną służbę zdrowia w walce z koronawirusem

R.z/eGrudziadz.pl. fot Agencja/eReporter24; video: TVPBydgoszcz/youtube włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Kolejne przedsiębiorstwa wspierają służbę zdrowia w regionie, w tym grudziądzki Szpital. Tym razem Wojskowe Zakłady Uzbrojenia przekazały najbardziej potrzebne rzeczy do grudziądzkiej lecznicy. Wcześniej medyków wsparły takie grudziądzkie firmy jak Don Corleone, Lemigo czy Korbik Stroje Liturgiczne i Alby. Wsparcie w zakupie między innymi respiratorów zapowiedział również PKN Orlen.
 

Kolejna grudziądzka firma dołączyła do grupy przedsiębiorstw wspierających Szpital w Grudziądzu w walce z koronawirusem. Wojskowe Zakłady Uzbrojenia przekazały transport z najbardziej potrzebnymi artykułami do Szpitala w Grudziądzu, a są nimi maseczki, gogle czy płyn dezynfekujące, na który jest zapotrzebowanie.

- „Bardzo cieszymy się, że możemy wesprzeć społeczność lokalna. To jest tez pewien element odpowiedzialności biznesu o czym ostatnio słyszymy” - mówi Prezes WZU Piotr Tefelski.

Wcześniej inni grudziądzcy przedsiębiorcy wspomogli Szpital w tym pizzeria Don Corleone, która przekazała pożywienie dla medyków pracujących w lecznicy. Firma Lemigo przekazała do grudziądzkiego Szpitala obuwie ochronne, a firma Korbik Stroje Liturgiczne i Alby Komunijne odzież.
 

- "W imieniu ratowników medycznych oraz personelu technicznego dziękujemy. Jesteście wspaniali!" - czytamy na profilu facebook grudziądzkiego Szpitala.

Wsparcie dla grudziądzkiej placówki w kwocie 1,6 mln zł zapowiedział również PKN Orlen. Pieniądze te mają być przeznaczone na zakup dwóch karetek, kilkunastu respiratorów, próbek do badań na obecność wirusa i innego sprzętu potrzebnego w leczeniu chorych na koronawirus.

- "W trudnym okresie, jako największa spółka z udziałem Skarbu Państwa, dokładamy wszelkich starań by zwiększać bezpieczeństwo Polaków, w tym przede wszystkim wspierać służby medyczne. Jako firma odpowiedzialna społecznie sfinansowaliśmy zakup maseczek ochronnych dla personelu medycznego, przekazujemy również Agencji Rezerw Materiałowych kolejne partie płynu do dezynfekcji rąk. Na walkę z koronawirusem przeznaczyliśmy dodatkowe 6 milionów złotych, systematycznie obniżamy również ceny paliw, by w przypadku osób, które muszą się przemieszczać, zachęcać je do wyboru komunikacji indywidualnej" - mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

My zachęcamy kolejne firmy do pomocy, która będzie potrzebna w związku ze zbliżającym się dopiero szczytem epidemii!