joomla templates top joomla templates template joomla

Urząd Miejski w Grudziądzu w poniedziałek będzie nieczynny. Również Szkoły, Urzędy, Sklepy będą zamknięte. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

12 listopada dniem wolnym od pracy. Sejm podjął decyzję. Prezydent podpisał ustawę. W poniedziałek nie idziemy do pracy ponieważ będzie to święto narodowe, przedłużenie 11 listopada. 
 
 
W związku z ustanowieniem Święta Narodowego z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w najbliższy poniedziałek, 12 listopada Urząd Miejski w Grudziądzu będzie nieczynny, ale nie tylko Urząd. 
 
 
Sklepy, Szkoły, Urzędy zakłady pracy, wszystko w tym dniu będzie zamknięte. Jednak nie wszyscy tego dnia będą mieli wolne. Kodeks pracy dopuszcza w święta wykonywanie następujących prac: 
 
- związanych z koniecznością ratowania życia 
- ochrony mienia, czy środowiska 
- służb mundurowych i ratowniczych 
- w ruchu ciągłym 
- przy pracy zmianowej 
- w transporcie, spedycji
- komunikacji prowadzonych niezbędnych remontach 
- w rolnictwie i hodowli 
- usługowych z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej
 
Normalnie będzie pracował Szpital:

- "Otwarte będą wszystkie oddziały, poradnie, rejestracje, działy techniczne i administracyjne. Pacjenci będą obsługiwani tak, jak w zwykły dzień tygodnia. Przysługujący dzień wolny za 12 listopada pracownicy Szpitala otrzymają w innym terminie" - informuje Łukasz Ernestowicz.

Warto dodać, że w poniedziałek do godz. 13.00 dyżur pełnić będą jedynie pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego, którzy przyjmować będą tylko zgłoszenia zgonu. Ponadto na patrole wyjadą strażnicy miejscy.