joomla templates top joomla templates template joomla

Wspierają uczniów jednak blokują ich matury? Nauczyciele I LO solidaryzując się z nauczycielami szkół z całej Polski odstąpili od podjęcia uchwały w sprawie klasyfikacji maturzystów

R.Ż/eSerwis.info; info: I LO/Grudziądz; fot:google włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

I LO w Grudziądzu wystosowało oświadczenie, w którym nauczyciele informują, że wystawili oceny końcowe w klasach maturalnych, jednocześnie odstąpili od podjęcia uchwały w sprawie klasyfikacji maturzystów, co jest równoznaczne z brakiem możliwości przystąpienia do matury. 
 
 
Na stronie I LO w Grudziądzu pojawiło się oświadczenie strajkujących, w którym grono nauczycielskie informuje o tym, że wystawiono oceny końcowe w klasach maturalnych.
 
 
- „My, nauczyciele Chrobrego, świadomi konsekwencji wynikających z przystąpienia do ogólnopolskiego strajku, w trosce o Wasze dobro i przyszłość, wystawiliśmy oceny końcowe w klasach maturalnych” - 
 
Jednocześnie z drugiej części oświadczenia wynika, że równolegle nie podjęto uchwały pozwalającej maturzystom przystąpienie do egzaminów maturalnych.
 
- „Jednocześnie solidaryzując się z nauczycielami szkół średnich z całej Polski, zdecydowaliśmy się na czasowe odstąpienie od podjęcia uchwały w sprawie klasyfikacji”  -
 
 
Jak zapewniają nauczyciele I LO pomimo niedogodności wspierają maturzystów. 
 
- „Drodzy Maturzyści! Pamiętajcie, że przez trzy lata wspólnie pracowaliśmy na Wasz sukces na egzaminie. Wspieramy Was nadal”.
 
Nauczyciele mają nadzieję na porozumienie ZNP z rządem.
 
- Głęboko wierzymy, że zaplanowane rozmowy ze stroną rządową przyniosą porozumie, które pozwoli na powrót naszej szkoły do zwykłego trybu pracy i dokończenia procedur związanych z klasyfikacją” – czytamy w oświadczeniu.