joomla templates top joomla templates template joomla

Grudziądzki Klimek przechodzi kolejny "kryzys". Wcześniej białe plamy, teraz odchodzi z cegieł farba. Gwarancja obejmuje tego typu wady .. jeszcze

włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Grudziądzki Klimek pokrył się „łuskami” farby, która odchodzi z części kolorowych cegieł. Zdaniem producenta wada dotyczy tylko niektórych cegieł, ale nawet gołym okiem widać, że wadliwych cegieł jest całkiem sporo i nie są to pojedyncze egzemplarze.  
 
Wizytówka Grudziądza, która cieszy od kilku lat przyjezdnych i mieszkańców pokryła się odchodzącą od cegieł farbą. Zielonkawa farba tworzyła do tej pory wzór na ścianach wierzy, ale obecnie zaczyna szpecić budynek, który ma dopiero kilka lat. 
 
Dlaczego odchodzi farba?
 
Według producenta w związku z tym, że to „podróbka” cegły gotyckiej wypalanej ręcznie, a nie oryginalna cegła. W związku z tym, zdaniem wykonawcy:
 
 
 
- „ zdarza się, że powierzchnia takiej cegły z - mocnym spiekiem - staje się hydrofobowa i odporna na kolor. Jest to wizualnie niewykrywalne, a zbadanie laboratoryjne każdej cegły nie jest możliwe. Kolor w takiej sytuacji nie wiąże prawidłowo z podłożem” informuje wykonawca. 
 
 
Według wykonawcy są ilość cegieł, które straciły kolor jest niewielka, co potwierdza wadę fabryczną niektórych partii cegieł, w porównaniu z resztą prawidłowo wypalonych cegieł, gdzie kolor utrzymuje się nadal prawidłowo. 
 
Naszym zdaniem wcale tak nie jest, a ilość jest spora. Nawet z dołu patrząc w górę widać odchodzące płaty substancji z całych pełnych kolorowych kręgów na Klimku. Trudno z dołu jest dostrzec jaka dokładnie ilość cegieł wymaga naprawy
 
Naprawą wspomnianej wady zajmie się w ramach gwarancji wykonawca, który pomaluje ponownie wybrakowane cegły. 
 
- „Naprawa wymaga zgroszkowania powierzchni i ponownej aplikacji farby. Wykonawca już przystąpił do usuwania tej usterki ramach gwarancji” – informuje nas Urząd Miejski w Grudziądzu. 
 
Klimek powstał w 2015 roku, w tym czasie w części wewnętrznej i na zewnątrz zaczęły pojawiać się na nim białe plamy, które są do dzisiaj. Teraz z cegieł zaczęła odchodzić farba, bo jak się okazało były one malowane. 
 
 
Miejsce jest od kilku lat wizytówką Grudziądza, właściwie to miejsce widokowe jest odwiedzane przez wszystkich turystów, ale również bardzo chętnie przez mieszkańców samego Grudziądza. 
 
Miejmy nadzieję, że nie pojawią się kolejne „niespodzianki”.
 
Co jednak będzie, kiedy skończy się okres gwarancyjny, a farba co kilka kolejnych lat będzie odchodziła ponownie? Pozostanie już tylko remont na własny koszt. 
 
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież