joomla templates top joomla templates template joomla

Zakończył się remont ul. Kruszelnickiego w tym mostku na kanale Trynka. Od stycznia będzie jeździła tutaj linia autobusowa

info: UM/Grudziądz; fot/video: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Na dzisiejszej konferencji prasowej Prezydent Maciej Glamowski, Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Jarosław Murgała oraz przedstawiciel firmy STRABAG Bogusz Czupryński informowali o zakończeniu inwestycji przebudowy ul. Kruszelnickiego. Ulica zyskała nową nawierzchnię oraz dwupasmowy mostek przez kanał Trynka.
 
- Oddajemy kolejną inwestycję drogową – ul. Kruszelnickiego wraz z nowym mostkiem. To inwestycja realizowana w ramach projektu tzw. „niskiej emisji”. Planujemy tutaj przebieg jednej z linii autobusowych. To była długo wyczekiwana inwestycja. Wszyscy doskonale pamiętamy w jakim stanie był poprzedni mostek. Ta modernizacja niewątpliwie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców pobliskiego osiedla. To kolejna ważna inwestycja, którą oddajemy mieszkańcom – mówił Prezydent Maciej Glamowski.
 
 
W dalszej części swojej wypowiedzi Prezydent podkreślał, że miasto stara się o kolejne środki w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na modernizację ulic, m.in. w Mniszku.
 
W ramach inwestycji przebudowano ulicę Kruszelnickiego oraz fragment ulicy Dąbrowskiego na odcinku od ulicy Legionów do ulicy Piłsudskiego. Ulica zyskała nową zatokę autobusową i ścieżki pieszo-rowerowe oraz nowe ledowe oświetlenie. Przebudowano zjazdy oraz odwodnienie drogi. Ponadto rozebrany został wcześniej funkcjonujący w tym miejscu mostek z konstrukcji stalowej. Zastąpiono go dwupasmowym betonowym mostem z chodnikiem i ścieżką rowerową.
 
- Przeprawa przez każdy ciek wodny jest dużym utrudnieniem, mieliśmy sporo głosów, że prace były uciążliwe dla mieszkańców. Inwestycja została ukończona w terminie. Teraz można cieszyć się nową ulicą – mówił Jarosław Murgała z Zarządu Dróg Miejskich.
 
 
Projektowana konstrukcja oraz parametry jezdni i mostku przez kanał Trynka dostosowane zostały do obsługi niskoemisyjnych autobusów z napędem elektrycznym. Projektowany mostek umożliwi bezkolizyjne przeprowadzenie ruchu kołowego w ciągu ulicy Kruszelnickiego oraz Dąbrowskiego. Możliwy będzie również przejazd pojazdów ratunkowych Straży Pożarnej jako alternatywa dla ulicy Karabinierów, co poprawi bezpieczeństwo mieszkańców osiedla Nowe Tarpno.
 
Wykonawcą robót budowlanych była firma STRABAG Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie. Wartość inwestycji wyniosła około 4,9 mln zł. Zadanie zostało dofinansowane ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 -2020.