joomla templates top joomla templates template joomla

Zasadzono 1 633 krzewy i drzewa, 533 róże oraz 4 600 bylin, roślin cebulowych i roślin wodnych. MORiW zrealizował w Parku Miejskim projekt rewitalizacji zieleni

info: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Od maja do końca września Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku realizował w Parku Miejskim projekt rewitalizacji zieleni między ulicami Hallera, Cegielnianą i Aleją Wigury. Głównym celem rewitalizacji było wzbogacenie i urozmaicenie roślinności parku. Zasadzono 1 633 krzewy i drzewa, 533 róże oraz 4 600 bylin, roślin cebulowych i roślin wodnych.
 
Rośliny zostały zasadzone w otoczeniu zbiornika wodnego, gdzie zmieniony został układ rabat i wzbogacony o wiele nowych gatunków, takich jak rododendrony, szałwia, odętka wirgilijska, pysznogłówki, geranium, lilowce. Przy deptaku spacerowym posadzono róże i macierzanki, przy polu do mini golfa rosnąć będą konwalie i barwinki.
 
 
W otoczeniu Różanki pojawiły się nowe róże historyczne. Obsadzono także pnącymi hortensjami oraz geranium ramy wzdłuż metalowego płotu za polem do mini golfa.
Śnieguliczki i irgi mają wyeksponować fragment budowli obronnej z czasów II wojny światowej na skarpie przy ścieżce rowerowej.
 
 
Na całym terenie posadzono także 1500 tulipanów. Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie roślin wodnych do stawu – będą tam rosły lilie wodne oraz kosaćce umieszone na dekoracyjnych wyspach pływających. Autorką projektu zmian jest Magdalena Biernat. Ostateczny efekt prac widoczny będzie w przyszłym sezonie.
 
Łączny koszt projektu wyniósł około 45 tys. zł. Został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.