joomla templates top joomla templates template joomla

Zmarła w trakcie transportu z Torunia do Grudziądza 64-letnia kobieta była grudziądzanką, wcześniej została przewieziona do Toruniu z Grudziądza w związku z przekształceniem szpitala na wydział hematologii

R.z/eGrudziadz.pl. fot/video Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
O czym pisaliśmy już wczoraj, w dniu wczorajszym odbyła się ewakuacja pacjentów z Torunia do Grudziądza i do szpitali w innych miastach w regionie. U 14 pacjentów i 8 osób z personelu Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika stwierdzono zakażenie koronawirusem. 20 chorych pacjentów przewieziono do szpitala jednoimiennego w Grudziądzu. Z informacji jakie nam przekazano z otoczenia medycznego jedna z pacjentek zmarła w trakcie transportu.

- Ofiarą była 64-letnia kobieta, grudziądzanka zakażona koronawirusem, która była pacjentką na oddziale hematologii w Toruniu i zarazìła się wirusem w szpitalu -
 
Kobieta zmarła w trakcie transportu do Grudziądza - taką informacje uzyskaliśmy wczoraj od medyków.
 
- Pacjentka wczesniej zostła przewieziona z Grudziądza do Szpitala w Toruniu w związku z przekształceniem w jednioimienny szpital osrodka w Grudziądzu -

Od dnia wczorajszego nie udało nam się tej informacji potwierdzić u wojewody. Jednocześnie pojawiły się w dniu dzisiejszym w Nowościach Toruńskich informacje, że w trakcie transportu do Grudziądza zmarły aż dwie osoby.
 


Dzisiaj w oficjalnym komunikacje Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu poinformował o śmierci dwóch pacjentek u których potwierdzono zakażenie COVID-19. To dwie pierwsze ofiary koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim.

Pierwsza z pacjentek to 81-letnia kobieta hospitalizowana w Grudziądzu od 29.03.2020 r. Pacjentka miała choroby współistniejące sercowo-naczyniowe.

Druga 64-letnia kobieta przewieziona została do Grudziądza z oddziału hematologii Szpitala w Toruniu w dniu 02.04.2020 r. Pacjentka miała chorobę współistniejącą hematologiczną.