joomla templates top joomla templates template joomla

Zmiana organizacji ruchu w obrębie Starego Miasta. Wyłączona zostanie z ruchu ulica Sienkiewicza. Zmiany obejmą również komunikacje miejską

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Od 12 września 2019 r. w związku z rozpoczęciem przebudowy ulicy Sienkiewicza, zmianie ulegnie stała organizacja ruchu w obrębie Starego Miasta.
 
 
Z ruchu wszelkich pojazdów wyłączona zostanie ulica Sienkiewicza na odcinku od Al. 23 Stycznia do ulicy Mickiewicza (bez skrzyżowania). Objazd dla pojazdów jadących z kierunku ulicy Sikorskiego wyznaczono poprzez ulicę Mickiewicza i ulicę Piłsudskiego. Objazd dla pojazdów jadących z kierunku ulicy Portowej wyznaczono poprzez Al. 23 Stycznia, ulicę Piłsudskiego i ulicę Mickiewicza. Objazd dla pojazdów przemieszczających się ulicą Piłsudskiego w kierunku ulicy Sienkiewicza, prowadzony będzie poprzez ulicę Mickiewicza.
 
 
W związku z potrzebą zapewnienia ciągłości ruchu komunikacji autobusowej, w ciągu ulicy Mickiewicza zlikwidowane zostaną wszystkie miejsca parkingowe zlokalizowane po stronie Poczty Głównej.
 
Dodatkowo ulica Marii Curie – Skłodowskiej stanowić będzie drogę bez przejazdu z wjazdem i wyjazdem od strony ulicy Małogroblowej (dojazd do parkingów przy Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich) oraz z wjazdem od ulicy Małomłyńskiej w kierunku obiektów MWiO, MPGN Sp. z o.o., Energa Operator S.A. i wyjazdem poprzez ulicę PCK w kierunku ulicy Piłsudskiego.
Dojście do obiektów handlowo – usługowych wzdłuż ulicy Sienkiewicza odbywać się będzie poprzez tymczasowe ciągi komunikacyjne.
 
Wprowadzone również zostaną następujące zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej:
 
- Autobusy kursujące w kierunku osiedla Tarpno i osiedla Owczarki, od ulicy Focha kursować będą przez ulice Piłsudskiego i Mickiewicza, po czym od ulicy Sienkiewicza wrócą na swoją obowiązującą trasę przejazdu. Pojazdy te nie będą wjeżdżały na Al. 23 Stycznia!
 
- Autobusy kursujące w kierunku osiedla Rządz, osiedla Mniszek, osiedla Strzemięcin i osiedla Lotnisko, od ulicy Sienkiewicza kursować będą przez ulicę Mickiewicza, Piłsudskiego i Al. 23 Stycznia. Pojazdy te będą zabierały pasażerów z obowiązujących przystanków dla danej linii w Al. 23 Stycznia. 
 
Po przejechaniu kolejnej trasy objazdowej związanej z remontem ulicy Rapackiego autobusy powrócą na obowiązującą trasę przejazdu.
 
 
 
Przebudowa ul. Sienkiewicza planowana jest w kilku etapach. Do końca tego roku ma się zakończyć pierwszy etap od Al. 23 Stycznia do ul. Mickiewicza. Inwestycja ta przewiduje kompleksową przebudowę ulicy. Nawierzchnia wykonana zostanie z kostki kamiennej, tak aby zachować jej historyczny charakter. Ulica zyska także nowe oświetlenie. Przebudowane zostanie także odwodnienie i infrastruktura podziemna. „Robimy wszystko, aby ul. Sienkiewicza nabrała wyjątkowego kształtu. Aby była ulicą reprezentacyjną i estetyczną. W związku z tym zmieniliśmy nieco projekt tej budowy, ale mam nadzieję że efekty zadowolą mieszkańców” – podkreślał prezydent Maciej Glamowski podczas konferencji prasowej 27 sierpnia.
 
Całkowita wartość wszystkich etapów tego projektu, to 8,4 mln zł. Projekt jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dofinansowanie wynosi 85% kosztów kwalifikowanych.