joomla templates top joomla templates template joomla

"Żywy napis" z 3003 osób na Błoniach Nadwiślańskich. Bicie ogólnopolskiego rekordu na największą mozaikę z ludzi przez uczniów grudziądzkich szkół

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Dzisiaj na Błoniach Nadwiślańskich od godzin porannych trwało bicie ogólnopolskiego rekordu na największą mozaikę z ludzi. Organizatorzy postawili sobie za cel utworzenie napisu „END POLIO NOW” przy pomocy osób trzymających nad głowami kolorowe, kartonowe kartki o wymiarach 100x70 cm.
 
 
Tworzenie „żywych napisów” to przedsięwzięcie integrujące społeczność. Każdy z uczestników ma wyjątkową i ważną rolę do odegrania – musi zająć odpowiednie miejsce w szablonie i nie zmieniać go przez czas trwania zadania. Każde miejsce, każda pozycja jest dokładnie zaplanowana, by przy efekcie końcowym otrzymać pożądany napis.
 
 
Aby pobić dotychczasowy rekord w wydarzeniu musiało uczestniczyć przynajmniej 1025 osób. Jednak Interact i klub Rotary Grudziądz Centrum chcieli uzyskać rezultat prawie trzy razy większy i zebrać na Błoniach Nadwiślańskich 3000 osób. Ostatecznie udało się osiągnąć wyznaczony wynik. Do pobicia rekordu przyczyniły się 3003 osoby.
 
Wydarzenie odbyło się w związku ze Światowym Dniem Walki z Polio. Członkowie Rotary Club Grudziądz Centrum chcieli za pomocą tego przedsięwzięcia zwiększyć świadomość ludzi na temat istnienia choroby POLIO i walki z nią. Przy okazji udało się także zintegrować młodzież