joomla templates top joomla templates template joomla

Andrzej Guzowski kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Grudziądza. Dzisiaj zapadły decyzje

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wybory samorządowe

Według informacji jakie podała Prawo i Sprawiedliwość w nadchodzących wyborach kandydatem PiS na Prezydenta Grudziądza będzie Andrzej Guzowski. W dniu dzisiejszym zapadły decyzje co do kandydatów 43 miast. 

W środę odbyło się posiedzenie Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości, podczas którego zaakceptowano listę kandydatów na prezydentów miast na wybory samorządowe w 2018 roku. Łącznie to 43 nazwiska. W Grudziądzu PiS reprezentować będzie Andrzej Guzowski.

Do ostatniej chwili ważyły się kandydatury dwóch osób w tym obecnego kandydata i senatora Andrzeja Mioduszewskiego, który wedle naszych informacji również starał się o kandydaturę. Partia postawiła na osobę niejako z zewnątrz, od lat nie uczestniczącą w polityce. 

Andrzej Guzowski był w pionierskiej kadencji wiceprezydentem za czasów Andrzeja Wiśniewskiego. Jak mówi były prezydent: 
 
- był człowiek któremu to miasto wszystko zawdzięcza -
 
 
Andrzej Wiśniewski dobrze wspomina czasy współpracy z byłym wiceprezydentem Grudziądza:
 
- „W tej pierwszej kadencji byliśmy wszyscy młodzi jedną z najmłodszych ekip. Ja miałem 34 lata, Andrzej 27 lat. W tej naszej ekipie Andrzej Guzowski był osobą z pomysłami, kreatywną".
 
Andrzej Guzowski po działalności w samorządzie zajął się biznesem:
 
- „Potem Andrzej Guzowski odniósł wielki duży sukces w biznesie zachował swoją niezależność, chociaż był zawsze blisko prawej strony sceny politycznej, ale w polityce zachował duża niezależność. Człowiek dobrze przygotowany do zadania jakiego się chce podjąć” - mówi były prezydent, radny Andrzej Wiśniewski. 
 
Aktualnie Andrzej Guzowski związany jest z Grupą Unia zajmującą się produkcją maszyn rolniczych, ale nie tylko bo również działalnością hotelarską w tym Hotelami Hanza w Rulewie czy Gdańsku.