joomla templates top joomla templates template joomla

Wywiad z Krzysztofem Pokorą kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta miasta Grudziądza

red: egrudziadz włącz . Opublikowano w Grudziądz wybory samorządowe

Gdybym nie czuł się na tyle silny, aby kandydować na ten urząd, to po prostu nie zdecydowałbym się na to! Co do ugruntowanych kandydatów, to mają oni lekką przewagę przez to, że są troszkę bardziej rozpoznawalni. Ale oprócz tego niewątpliwego punktu bonusowego mają również coś, co im przeszkadza - mam tu na myśli duży elektorat negatywny, na który sobie zapracowali w trakcie swojego urzędowania.

Wywiad z kandydatem na urząd prezydenta Grudziądza Aleksandrem Pawłowskim

red: egrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wybory samorządowe

Będę realizował to wszystko co zaczęto, a nie skończono w tej kadencji. To jest oczywiste . Piorytetem będzie zakończenie budowy II etapu trasy średnicowej tak oczekiwanej przez grudziądzan w terminie ustalonym w umowie z wykonawcą, czyli do końca listopada 2012 roku. Na tle innych kandydatów będzie mnie wyróżniało to ,że ani ja, ani kandydaci do Rady Miasta z listy KWW „Teraz Grudziądz!” nie są byłymi lub obecnymi radnymi .Ja również nie jestem skażony żadnymi funkcjami samorządowymi .To nie znaczy ,że nie mamy doświadczenia.

Rozmowa z Aleksandrem Pawłowskim - SD

eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wybory samorządowe

Dziękuję za gratulacje. Powodem zainteresowania się reaktywowaniem działalności tej partii w Grudziądzu był fakt jej istnienia i działania w okresie powojennym w Grudziądzu..Są jeszcze osoby które były jej członkami. Partia istnieje od  73 lat. Jak powiedział kiedyś Lech Wałęsa „Stronnictwo było w koalicji z PZPR, wspólnie z ZSL, ale dla nas nie to nie byli żadni komuniści” .Wiele osób zapomniało ,że 17.08.1989 roku w Warszawie została zawiązana koalicja wokół rządu T. Mazowieckiego.
 

Andrzej Wiśniewski, Czy wystartuje w wyborach?..

eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wybory samorządowe

Gdybym kandydował, to oczywiście chciałbym wrócić do moich pomysłów, których nie zdążyłem zrealizować. Głównie do Solanek i Aquaparku, dokończenia budowy naszego połączenia z autostradą, do pomysłu na lokalizację w Grudziądzu technologicznej części UMK i wypełnienia inwestorami naszej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W zasadzie wszystkie te sprawy zostały w obecnej kadencji zaniechane i jesteśmy niemal dokładnie w punkcie, w jakim byliśmy w końcówce 2006 roku