joomla templates top joomla templates template joomla

Jedna osoba z Grudziądza i dwie spod Grudziądza uzyskały mandat do sejmiku. Wyniki sejmikowe w kraju różnią się od sondażowych i dają PiS samodzielną władzę aż w 6 województwach. Dzisiaj oficjalne wyniki

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wybory samorządowe

Michał Czepek z Grudziądza i Małgorzata Taranowicz oraz Robert Malinowski - zamieszkujący pod Grudziądzem - dostali się do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. 
Już wczoraj znane były wstępne wyniki wyborów do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego, które wygrała w województwie Koalicja Obywatelska, zdobywając w Grudziądzu niemal 50% głosów.
 
Jeden mandat zdobył grudziądzanim Michał Czepek, dwa mandaty natomiast przypadły osobom spod Grudziądza, ale silnie związanym z miastem. Jest nim Robert Malinowski – za chwilę były – Prezydent Grudziądza, a także Małgorzata Taranowicz, która zawodowo związana jest z Grudziądzem, a mieszka w Mełnie. Obydwaj Kandydaci siłą rzeczy związani silnie z miastem mieszkają kilkanaście kilometrów od centrum.
 
 
W Okręgu 3 do sejmiku otrzymują: 
 
- 2 Mandaty dla Koalicji Obywatelskiej dla wspomnianego już Michała Czepka i Roberta Malinowskiego
- 2 mandaty dla Prawa i Sprawiedliwości w tym dla Małgorzaty Taranowicz i Marek Hildebrandt.
- 1 mandat PSL, który otrzyma Ryszard Bober.
 
W skali kraju chociaż wyniki nadal są nieznane to okazuje się, że Prawo i Sprawiedliwość może rządzić samodzielnie nawet w 6 sejmikach, a w kilku w koalicji z innymi ugrupowaniami, tak więc zapowiedzi posła Neumana, że PiS nigdzie nie będzie władała sejmikiem nie sprawdziły się.