joomla templates top joomla templates template joomla

Kandydat na Prezydenta Grudziądza popierany przez PiS to absolwent II LO, a także hardkorowy biegacz z ponad 40 maratonami, UTMB 170 km i innymi. Chce skierować Grudziądz ku Wiśle

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wybory samorządowe

Andrzej Guzowski jest absolwentem SP nr 17 i II LO w Grudziądzu, a także Wydziału Prawa na UMK. Chce aby przywrócić Grudziądzowi należne mu miejsce w regionie, a także skierować Grudziądz ku Wiśle. Jak sam mówi jest kandydatem niezależnym, wspieranym przez PiS. 
 
Ze strony kandydata na Prezydenta Grudziądza, która ruszyła właśnie w internecie dowiadujemy się, że jest absolwentem SP nr 17 w Grudziądzu i II LO Sobieski, a następnie Wydział Prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Radny pierwszej kadencji Rady Miejskiej - 1990-1994. Wiceprezydent Grudziądza w tym czasie. Prezes m. in. Unii Grudziądz, Agrometu Brzeg, Pilmetu Wrocław, Kraju Kutno. Aktualnie prowadzi Kancelarię Radcy Prawnego.
 
 
Niewątpliwie pasją kandydat na prezydenta Grudziądza Andrzeja Guzowskiego jest bieganie - jak podaje na stronie ukończył prawie 40 maratonów i biegów ultra w tym: UTMB (170 km), Łemkowyna (150 km), Ultra Rzeźnik (109 km), Bieg 7 Dolin w Krynicy (100 km).
 
Andrzej Guzowski, dla którego przygoda z polityką to już dawne dzieje był w przeszłości radnym komitetu obywatelskiego z jakiego startował, był wiceprezydentem Grudziądza i jak sam przyznaje nie planował powrotu do polityki. Dopiero, kiedy zwrócono się do niego i zaproponowano mu poparcie jako kandydatowi niezależnemu zgodził się. 
 
- „Prawo i Sprawiedliwość zwróciło się do mnie z pytaniem czy bym chciał jakimś stopniu skorzystać z poparcia PiS jako kandydat niezależny. Po dwóch, trzech miesiącach dyskusji zgodziłem się” - mówi Andrzej Guzowski.
 
 
Co przekonało kandydata? W sytuacji Grudziądza, gdzie mamy szereg spraw wykraczających poza kompetencje Prezydenta Miasta, musi on mieć wsparcie radnych, w Sejmiku, ale też w kontekście Państwowych, dlatego wsparcie przez PiS ma wymiar praktyczny pozwalający realizować plan, przy wsparciu podmiotów politycznych mających wpływ na to co się w Polsce dzieje.
 
- „W Grudziądzu nie potrzeba rewolucji, trzeba te rzeczy które są robione trzeba robić lepiej” -
 
Najważniejszą sprawą dla kandydata na Prezydent Grudziądza będzie jednak uporządkowanie spraw finansowych miastach, które nie są w najlepszym stanie - jak mówi - i nad którym istnieje od kilku lat zagrożenie wprowadzenia zarządu komisarycznego. 
 
Jedną z konkretnych propozycji kandydata wspieranego przez PiS ma być większa ilość parków, miejsc do wypoczynku w Grudziądzu, a więc szerzej mówiąc tworzenie przyjaznej przestrzeni dla mieszkańców. Innym ważnym czynnikiem w strategii miasta ma być Wisła:
 
- „Nie zgadzam się z odwracaniem się Grudziądza od Wisły” - mówi Andrzej Guzowski.
 
Jak mówi kandydat pojawiają się przedsięwzięcia jak Marina, Budynek jaki miał powstać, ale to zbyt mało. Planty to miejsce niezagospodarowane, a ma duży potencjał, powinno być miejscem, gdzie spędza się wolny czas. 
 
 
- Władza jest bardziej zainteresowana utrzymaniem władzy niż problemami mieszkańców, co spowodowane jest problemami z finansami - Według Andrzeja Guzowskiego: 
 
Według kandydata na Prezydenta Grudziądza zachwiane jest miejsce Grudziądza na mapie województwa kujawsko-pomorskiego.
 
- Musimy zawalczyć o swoje, zbuntować się bo nie jesteśmy traktowani równorzędnie jako miasto - 
 
Kandydat chce, aby w Grudziądzu było można znaleźć miejsce do życia, dobrą pracę i dobrą płacę z dobra infrastrukturą, miejscami do wypoczynku. Chce aby Grudziądz nie był miastem drugiej kategorii „zbierając okruszki z pańskiego stołu” mówiąc o środkach płynących obecnie do Grudziądza.