joomla templates top joomla templates template joomla

To ona zdeklasowała konkurentów w okręgu grudziądzkim. Małgorzata Taranowicz z najlepszym wynikiem do sejmiku za nią Ryszard Bober, a dużo dalej Michał Czepek i Robert Malinowski daleko z tyłu

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wybory samorządowe

Okręg 3 to zdecydowane zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości w wyścigu do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To ugrupowanie wprowadzi tutaj 2 radnych, Koalicja Obywatelska wprowadzi również 2 osoby, ostanie mandat przypada PSL.
Zdecydowanym zwycięzcą w okręgu 3 w wyborach do Sejmiku jest Małgorzata Taranowicz, która zdobyła najwięcej głosów w okręgu. Wyprzedziła Ryszarda Bobera, a także zostawiła daleko z tyłu Michała Czepka i Roberta Malinowskiego – pomimo tego, że Ci startowali jako kandydaci w dużym ośrodku miejskim jakim jest Grudziądz, będący bastionem Platformy Obywatelskiej do niedawna. 
 
 
Jak mówi zwyciężczyni plebiscytu w okręgu: 
 
- Wynik wyborów bardzo mnie ucieszył chociaż czułam, że będzie dobrze bo wierzyłam w to, iż wyborcy docenią moją dotychczasową pracę W Grudziądzu zdobyłam ok 4700 głosów, w powiecie grudziądzkim ok 2700 a drugie tyle w terenie  co uważam za powód do dumy. Dla regionu pracuje się przez cały czas a nie tylko w okresie wyborów stąd ten imponujący wynik. Pokonałam wszystkich konkurentów w moim okręgu i to jako nowicjuszka w wyborach do Sejmiku. Mieszkańcy regionu potrzebowali zmiany, świeżego spojrzenia na problemy, potrzebowali godnego reprezentanta ich interesów w Sejmiku ...I tak będzie. Dziękuję raz jeszcze za głosy oddane na moją osobę" - mówi Małgorzata Taranowicz.
 
W okręgu 3 Koalicja Obywatelska zdobyła 27 990 głosów, dwie osoby z Koalicji Obywatelskiej dostały się do sejmiku w tym:
 
- Robert Malinowski - 9415 głosów,
- Michał Czepek - 8902 głosy.
 
PSL w okręgu 3 uzyskało 25 044 głosy i wprowadzi do Sejmiku z tego okręgu 1 radnego 
 
- Ryszard Bober - 14149 głosów.
 
Najwięcej głosów w okręgu 3 zdobyło Prawo i Sprawiedliwość bo aż 38 391, dzięki temu wprowadzi do Sejmiku z tego okręgu 2 radnych:
 
- Małgorzata Taranowicz - 14526 głosów,
- Marek Hildebrandt - 9986 głosów.