joomla templates top joomla templates template joomla

Maciej Glamowski zapowiada pozwy sądowe w stosunku do dziennikarzy za ujawnianie informacji zawartych w piśmie skierowanym przez Marka Nowaka - reklamacji

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wybory samorządowe

Maciej Glamowski, a dokładnie jego pełnomocnik, wystosował pismo do mediów, w którym grozi dziennikarzom w przypadku informowania opinii publicznej o zarzutach zamieszczonych w piśmie Mark Nowaka skierowanym do Urzędu Miejskiego. Pełnomocnik w imieniu Macieja Glamowskiego zaprzecza również zawartym w tym piśmie informacjom. Skierowaliśmy jednak do sztabu dodatkowe pytania, na które nie uzyskaliśmy odpowiedzi. 
W piśmie skierowanym do mediów podpisanym przez Szymona Gurbina, który jak wynika z pisma jest Pełnomocnikiem prawnym KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz Maciej Glamowski czytamy:
 
- „Rozpowszechnianie treści pisma, bez uprzedniej weryfikacji zamieszczonych w nim zarzutów, stanowi o niezachowaniu szczególnej staranność i rzetelność przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych wymaganej przy wykonywaniu zawodu dziennikarza tj. naruszenie dyspozycji Art. 12 ust. 1 pkt. 1 ustawy prawo prasowe”.
Dodajmy jednak, że na dwa dni przez publikacją nasza redakcja skierowała zapytanie do Macieja Galmowskiego w tej sprawie z prośbą o komentarz o treści:
 
- „Marek Nowak na konferencji prasowej sugerował, że nie mieszka Pan jednak w Grudziądzu, podając adres w Gdańsku, mówiąc, że Pana dzieci chodzą do szkoły w Gdańsku? Jednocześnie Pan radny Kowarowski i radny Gurbin informowali, że mieszka Pan w Grudziądzu. Jak to jest dowozi Pan dzieci do szkoły do Gdańska, czy Marek Nowak kłamie?”
 
Zapytanie wysłano dając możliwość odniesienia się do informacji i zaprzeczeniu ich treści - ustosunkowaniu się do nich.
 
Wiadomość została odebrana nie uzyskaliśmy jednak żadnego komentarza, sprawa została przemilczana -być może ze względu na dużą dynamikę kampanii wyborczej - jednocześnie nasza redakcja nie została powiadomiona o konferencji przy Szpitalu w Grudziądzu, co też nie pozwoliło na bieżące zadanie pytania w tej sprawie. 
 
Skierowaliśmy do sztabu również drugie pytania, czy jeżeli Pan Maciej Glamowski nie zamieszkuje pod wskazanym przez Marka Nowaka Adresami w Gdańsku to czy może zamieszkuje pod innymi również na terenie Gdańska. Lub czy członkowie rodziny uczęszczają może do innych – a nie do wskazanych w piśmie – szkół. Odpowiedzi jeszcze nie uzyskaliśmy, jeżeli będzie nam przekazana poinformujemy o niej Państwa.
 
W oświadczeniu wspomnianym do mediów pełnomocnik Szymon Gurbin informuje, że
 
- nieprawdą jest, że Maciej Glamowski nie zamieszkuje w Grudziądzu
- nieprawdą jest, że Maciej Glamowski zasiada w radach nadzorczych gdańskich spółek miejskich.
- nieprawdą jest, że żona Macieja Glamowskiego pracuje w gdańskiej spółce miejskiej
- nieprawdą jest, że Maciej Glamowski mieszka na osiedlu Neptun Park w Gdańsku Jelitkowie
- nieprawdą jest, że córka Macieja Glamowskiego jest hodowcą konia na sopockim Hipodromie
- nieprawdą jest, że syn Macieja Glamowskiego jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 79 w Gdańsku
 
Radny jednak nie podaje w piśmie czy dzieci uczą się w Grudziądzu i czy może czy pracuje w innych spółkach, lub czy mieszka w innej dzielnicy Gdańska? Zapewne jeszcze zainteresowany się w tej sprawie wypowie – jeżeli uzyskamy taką informację przekażemy ją.  
 
W piśmie czytamy również, że KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz Maciej Glamowski dochodzić będzie ochrony należnych praw na drodze postępowania sądowego nie wyłączając postępowania w trybie wyborczym.