joomla templates top joomla templates template joomla

Na pierwszego zaplecze Macieja Glamowskiego zrzuciło winę za problemy Miasta, drugiego też nie oszczędzano, nie wyobrażając sobie współpracy. Na kogo zagłosują wyborcy Marka Sikory i Zenona Różyckiego?

Opinie/Analizy; R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wybory samorządowe

Druga tura to czas wyboru, a najtrudniejszy wybór dotyczy osób głosujących na innych kandydatów w I turze. To oni zdecydują kto zostanie Prezydentem Grudziądza. Zenon Różycki i Marek Sikora nie byli oszczędzani przez zaplecze polityczne Macieja Glamowskiego, Andrzej Guzowski kierował raczej pretensje w stosunku do Roberta Malinowskiego, który co ciekawe obecnie wspiera jego kontrkandydata na urząd. 
 
 
Jak zagłosuje elektorat trzech kandydatów, którzy startowali w pierwszej turze wyborów Prezydenckich w Grudziądzu? Żaden z nich nie poparł nikogo oficjalnie, nam również nie udało się uzyskać odpowiedzi kogo poprą w drugiej turze. Czy kandydaci II tury zabiegali o takie wsparcie? Maciej Glamowski liczy na to, że:
 
- Wyborcy innych kandydatów przekonali się w trakcie debat jakie się odbyły -
 
Andrzej Guzowski na podobne pytanie o poparcie przez kandydatów z I tury odpowiedział że:
 
- „Nadzieje wiąże z osobami, którzy głosowali na innych kandydatów, ale mechaniczne przekazywanie elektoratu nie ma sensu. Niemniej te osoby to duży potencjał” - mówił kandydat na Prezydenta.
 
 
Potencjał o jaki zabiegali obydwaj kandydaci jest ogromny i decydujący. Zenon Różycki otrzymał w pierwszej turze 3252 głosy czyli 9.79% głosów, Marek Sikora 3480 głosów, a więc 10.51 % głosów. Natomiast na Joannę Wiśniewską głosowało 3,87% czyli 1286 wyborców. 
 
Łącznie na kandydatów, którzy nie dostali się do drugiej tury wyborów:
 
- głosowało 24.17 % czyli 8 028 osób wyborców -
 
a więc bardzo duży potencjał tkwi właśnie w tej grupie, czy okaże się ona pragmatyczna czy tylko antyPiSowa? Wspierające partie Macieja Glamowskiego w tym PO i Nowoczesna jednoznacznie za „zło tego miasta” miedzy innymi:
 
- obwiniły właśnie Marka Sikorę - 
 
Dostało się też Zenonowi Różyckiemu, który jak się wydaje również „musi odejść” i był obwiniany również za sytuacje Libelta-Żeromskiego przez osoby, z którymi spotykał się Maciej Glamowski. Na jednym ze spotkań: 
 
- nazywano go nawet złodziejem -
 
Czy Wyborcy Marka Sikory i Zenona Różyckiego pomimo dużej nagonki na ich kandydatów będą kierowali się w wyborach merytoryką czy antypisem? Elektorat ten wydaje się bardzo pragmatyczny skoro był w stanie zagłosować na kandydatów obwinianych o „zło tego miasta”. 

W najbliższą niedzielę, 4 listopada odbędzie się II tura wyborów na Prezydenta Grudziądza.