joomla templates top joomla templates template joomla

Nowa nazwa, ale twarze te same. Do Koalicji Obywatelskiej, którą tworzy PO dołączyła Nowoczesna, która ostro krytykowała Platformę w Grudziądzu, a także PSL

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wybory samorządowe

Koalicja Obywatelska w skład której wchodzi Platforma Obywatelska, Nowoczesna i w Grudziądzu również PSL zaprezentowała swoich kandydatów na konferencji wyborczej. Prezentacji dokonał poseł Szymański. 
 
Koalicja Obywatelska zaprezentowała na konferencji prasowej swoich kandydatów na radnych.
 
- "Jako pierwsi zarejestrowaliśmy listy" - mówił na konferencji poseł Tomasz Szymański, który zachwalał osoby startujące z list Koalicji Obywatelskiej, którą zasiliły również osoby piastujące aktualnie funkcje radnych, a które od lat głosują za pomysłami dotyczącymi grudziądzkiego Szpitala.
- „Przed nami trudny czas ze względu na okoliczności jakie nam towarzyszą, ale cieszę się, że wspólnymi siłami jesteśmy tym co nas łączy, a nie dzieli” - mówił poseł Tomasz Szymański.
 
Nowoczesną zaprezentował Jacek Piotraszewski, znany do tej pory z ostrej krytyki dyrektora Marka Nowaka z PO i radnych PO.
 
- „Chcę Państwu powiedzieć, ze wszyscy obywatele stoimy przez najważniejszymi wyborami, które będą egzaminem dojrzałości społeczeństwa obywatelskiego, który odbędzie się tym razem nie przy szkolnych ławach ale przy urnach. My jako KO mamy za sobą negocjacje dotyczącą konstruktywnego programu dla Grudziądza".
 
Ostro krytykująca do tej pory PO Nowoczesna stanęła tym samym ramię w ramie z Platformą i radnymi, którzy za sytuację Szpitala są odpowiedzialni. Jak mówił wiceprzewodniczący N.:
 
- „Nie będziemy obiecywać gruszek na wierzcie, nie będziemy obiecywać budowy metra z Mniszka do Tarpna (..) „ - mówił Jacek Piotraszewki i dodał, że program N. oparty będzie na mapie potrzeb, które od pewnego czasu działacze tworzyli w Grudziądzu. 
 
- Czy w związku z tym zostaje aktualny pomysł Disneylandu prezentowany przez Nowoczesną?  - 
PSL zaprezentował Krzysztof Pokora, który jak podkreślił: 
 
- „Będziemy w tych wyborach decydować w jakim kierunku będzie zmierzała nasza ojczyzna” - mówił członek PSLu
 
Jak podkreślili przedstawiciele trzech partii tworzących Koalicję Obywatelską:
 
- ma to być nowe otwarcie -
 
w którym udział biorą jednak osoby od lat zasiadające w Radzie Miejskiej i biorące udział w decyzjach podejmowanych przez Miasto. 
 
Ciekawostką wyborczą jest „ucieczka” Michała Czepka, który ma spory wkład w działania Rady Miejskiej jako przewodniczący klubu PO do Sejmiku
Pełne listy do Rady Miejskiej Koalicji Obywatelskiej zaprezentujemy w osobnej treści.