joomla templates top joomla templates template joomla

Marszałek Całbecki kolejną kadencję będzie piastował Urząd czy to dobrze wróży Grudziądzowi? PiS zwiększył ilość radnych, PSL stracił, podobnie jak SLD, wyniki wyborów do sejmiku

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wybory samorządowe

Według ciągle nieoficjalnych informacji najwięcej głosów w wyborach do sejmiku zebrał obecny marszałek województwa kujawsko pomorskiego. Zagłosowało na niego ponad 68,5 tys. wyborców. 
Piotr Całbecki zadeklarował, że jeśli otrzyma taka propozycję, to nie będzie uchylał się od pozostania na stanowisku marszałka województwa.
 
W województwie kujawsko-pomorskim Koalicja Obywatelska zdobyła 14 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość 11 mandatów, PSL 4 mandaty i SLD 1 mandat. 

W stosunku do poprzednich wyborów PO zachowała ilość mandatów - miałą również 14, natomiast PSL straciło aż 3 mandaty - miało ich 7, jeden mandat straciło również SLD - miało 2 mandaty.

Prawo i Sprawiedliwość natomiast zyskało 4 nowych radnych w sejmiku - wcześniej miało 7. Nie zmienia to jednak układu sił.

Przypomnijmy, że w okręgu 3 do sejmiku otrzymują: 
 
- 2 Mandaty dla Koalicji Obywatelskiej dla wspomnianego już Michała Czepka i Roberta Malinowskiego
- 2 mandaty dla Prawa i Sprawiedliwości w tym dla Małgorzaty Taranowicz i Marek Hildebrandt.
- 1 mandat PSL, który otrzyma Ryszard Bober.
 
Jeden mandat zdobył grudziądzanim Michał Czepek, dwa mandaty natomiast przypadły osobom spod Grudziądza, ale silnie związanym z miastem. Jest nim Robert Malinowski – za chwilę były – Prezydent Grudziądza, a także Małgorzata Taranowicz, która zawodowo związana jest z Grudziądzem, a mieszka w Mełnie. Obydwaj Kandydaci siłą rzeczy związani silnie z miastem mieszkają kilkanaście kilometrów od Miasta.
 
Już niebawem pełne oficjalne wyniki.