joomla templates top joomla templates template joomla

Tego typu metodami się brzydzimy jak, donoszenie na Golloba. Co najmniej pięć osób z konkurencji nie zamieszkuje w Grudziądzu - mówi Marek Sikora - Pani została użyta jako narzędzie

R.Ż/eSerwis.info; fot: screen/facebook włącz . Opublikowano w Grudziądz wybory samorządowe

Tego typu metodami się brzydzimy. Co najmniej pięć osób z konkurencyjnych list nie zamieszkuje na terenie miasta - mówi Marek Sikora w sprawie wyroku sądu o wykluczeniu Tomasza Golloba z listy osób startujących na Radnego w Grudziądzu - który jak mówi Sąd podjął  na podstawie doniesień medialnych.
Sąd w Grudziądzu w oparciu o doniesienia medialne wykluczył Golloba z listy osób startujących do Rady Miejskiej z list Komitetu „Łączy nas Grudziądz”.
 
- „W dniu dzisiejszym Sąd Rejonowy w Grudziądzu podjął decyzję o wykreśleniu Tomasza Golloba. Dla nas jako Komitetu „Łączy Nas Grudziądz” jest to niewytłumaczalne. Z wyrokami sądów jednak się nie dyskutuje” - mówił Marek Sikora na konferencji prasowej.
 
Jak podał wiceprezydent Grudziądza, lider Komitetu „Łączy nas Grudziądz”:
 
- „W uzasadnieniu swojej decyzji Sąd napisał tylko, że z doniesień medialnych wynika, że Tomasz Gollob nie mieszka w naszym mieście”.
Według informacji Tomasz mieszkał w Tarpnie, rehabilitował się w grudziądzkim Szpitalu, był zameldowany u Zbigniewa Fijałkowskiego, prowadził tutaj również firmę od 3 lat, odprowadzał składki ZUS i podatek. W ostatnim czasie przebywał w różnych miejscach również po za Grudziądzem. 
 
- był chociażby kilak tygodni w chinach - 
 
Sportowiec przyjął wyrok spokojnie, ale jest mu przykro ponieważ od wielu lat jest mocno związany z Grudziądze i chciał się jeszcze bardziej zaangażować w życie Miasta. 
 
Jak poinformował na konferencji prasowej Marek Sikora: 
 
- „Zażalenie do rejestru wyborców złożyła zażalenie Pani, która nie wypowiada się czysta polszczyzną, jest pochodzenia rosyjskiego, mieszka od kilkunastu lat w Grudziądzu, ale jak widać reklamację napisała w języku prawniczym i do tego polskim i dziwnie się tłumaczyła bo jak miałem okazję z Panią porozmawiać, że to ona sama napisała”. 

Prezydent nie wierzy w to, że osoba, która złożyła zażalenie napisał je sama:
 
- „Nie chce mi się wierzyć w to. Ponieważ tego typu reklamacja w mojej ocenie Pani została użyta tylko narzędzie. Wiem z jakich miejsc wyszedł ten protest. Zrobiła to konkurencja z komitetów konkurencyjnych” .
 
Zdaniem Marka Sikory jego zdaniem zrobili to konkurenci z tego samego okręgu, z  którego startował Tomasz Gollob.
 
- „Tego typu metodami się brzydzimy, a moglibyśmy tez podważyć wiele osób z konkurencyjnych list, a wiemy, że co najmniej pięć osób z konkurencyjnych list nie zamieszkuje na terenie miasta, jest zameldowanych u rodziców, teściów, a tak naprawdę mieszka pod Grudziądzem w okolicznych gminach i tam mieszkają”