joomla templates top joomla templates template joomla

Tomasz Gollob skreślony z listy kandydatów na radnych. Sportowiec startujący z Komitetu Łączy nas Grudziądza Marka Sikory był jedynką w okręgu 4

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wybory samorządowe

Tomasz Gollob kandydat Komitetu Łączy Nas Grudziądz Marka Sikory został skreślony z listy kandydatów na radnych w nadchodzących wyborach.

Tomasz Gollob, który miał być kandydatem na radnego na listach komitetu "Łaczy Nas Grudziądz Marka Sikory" został skreslony z listy kandydatów. Sprzeciw co do kandydatury Tomasza Golloba w MKW złożyła Liliana Tomaszewska skierowała do MKW można było przeczytać: 
 
- „Komitet Wyborczy Marka Sikory, chce zdobyć kapitał polityczny, wykorzystując przy tym osobę znaną, popularną w całym kraju. Wiadomym jest, że pan Gollob mieszka w Bydgoszczy i tam jest jego centrum życiowe. (...) Nikt z mieszkańców Grudziądza nie widział, aby pan Tomasz Gollob właśnie tutaj stale zamieszkiwał i wykonywał podstawowe czynności społeczne: zakupy, spacery, korzystanie z komunikacji miejskiej czy leczenie w osiedlowej przychodni zdrowia”.
 
MKW w odpowiedzi na przytoczony sprzeciw  oświadczyła, że oświadczenie Golloba zbadała pod względem formalnym, sprawdzono rejestr wyborców dla miasta Grudziądza oraz potwierdzono, że jest w nim ujęty i tym samym posiada prawo wybierania oraz prawo wybieralności.
 
Skąd w takim razie ponowna decyzja? Niedługo więcej w tej sprawie.