joomla templates top joomla templates template joomla

Tomasz Gollob zostanie grudziądzkim radnym? O tym zdecydują wyborcy. Były sportowiec startuje z list Komitetu Wyborczego Marka Sikory

R.Ż/eSerwis.info; fot: UM, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wybory samorządowe

Tomasz Gollob jedynką w wyborczym starciu w Grudziądzu na listach komitetu wyborczego Marka Sikory, aktualnego wiceprezydenta Grudziądza, który aktualnie walczy o stołek Prezydenta Grudziądza. 
 
Rejestracja list kandydatów na radnych już za nami. Kilka niespodzianek, z których największą zapewne jest start samego Mistrza Świata żużlowego Tomasza Golloba na liście komitetu lokalnego Marka Sikory. 
 
Ostatnim klubem sportowca był grudziądzki GKM. Gollob, który uległ wypadkowi na torze crossowym pod Chełmnem, aktualnie zamierza zostać radnym. Start z list komitetu lokalnego jest zapewne dla wielu dużym zaskoczeniem. 
Marek Sikora zimą tego roku był razem ze sportowcem w Chinach, gdzie były zawodnik GKMu, po wypadku do jakiego doszło w Chełmnie, poddał się leczeniu w klinice w Naning. 
 
Mistrz wspierał już w przeszłości polityków w tym Rafała Bruskiego, obecnego prezydenta Bydgoszcz jednak sam nie był kandydatem. Czy popularność sportowca przełoży się na głosy? O tym zdecydują wyborcy. W przeszłości różnie z tym bywało i na listach grudziądzkich komitetów  pojawiali się celebryci czy też właśnie osoby związane ze sportem, w tym również mistrzyni świata. Nie zawsze przekładało się to na popularność polityczną.
 
Jak będzie tym razem? Popularność Golloba niewątpliwie może namieszać w okręgu, w którym wystartuje zawodnik, który nadal jest bardzo popularny.