joomla templates top joomla templates template joomla

Do Grudziądza przyjedzie premier Morawiecki? Poprzednim urzędującym premierem jaki odwiedził Grudziądz był Donald Tusk w 2011 roku. Dużo obiecywał, czy obietnic dotrzymał?

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wybory samorządowe

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Premier Mateusz Morawiecki będzie wspierał kandydatów w II turze wyborów samorządowych w całej Polsce. Premier RP ma się pojawić również w Grudziądzu. Każda wizyta polityka tej rangi to  wydarzenie, a tym bardziej Premiera mającego wpływ bezpośrednio na rozdysponowanie środków finansowych. 
Poprzednim premierem jako gościł w naszym mieści był Donald Tusk z Platformy Obywatelskiej, który w 2011 przyjechał na „otwarcie Szpitala” w Grudziądzu. Premier obiecywał wtedy pomoc finansową dla lecznicy. Z zapewnień Premiera z Platformy Obywatelskiej pozostał gigantyczny dług Szpitala i wspomnienie oraz materiały video z wizyty. 
 
 
Marek Nowak dyrektor w trakcie wizytacji apelował do Premiera, o środki dla Grudziądza z nowego „rozdania unijnego” pozwalające zrefundować budowę grudziądzkiej lecznicy. 
 
- „Nie udźwigniemy tego jako sam Szpitala” - mówił wtedy Marek Nowak dyrektor nowego Szpitala. 
 
Premier Donald Tusk zapewnił wtedy - jak wielokrotnie mówił o tym Marek Nowak - że takie wsparcie będzie. Sam Premier w trakcie spotkanie publicznie mówił, że: 
 
- „Lata 2014-2020 dla tych miejsc, o których warto pamiętać będziemy mocno pamiętać, aby nic nie poszło na zmarnowanie”
 
Czy słowa dotrzymał, każdy musi ocenić to samodzielnie. Poniże zapis z wizyty premiera w Grudziądzu.