joomla templates top joomla templates template joomla

Będziemy pilnować poczynania nowych radnych - mówią. W Grudziądzu Nowoczesna bez mandatu. Nie pomogły 1 miejsca na liście, wyborcy głosowali na osoby z PO na listach Koalicji Obywatelskiej

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wybory samorządowe

Nowoczesna dziękuje za głosy i zapowiada pilne śledzenie poczynań nowych radnych, szczególnie z Koalicji Obywatelskiej. „Cieszymy się, że PiS w Grudziądzu jest zmarginalizowany” - mówi Michał Dzięcielewski.

Nowoczesna nie wprowadziła w Grudziądzu swoich przedstawicieli ani do Rady Miejskiej ani do Sejmiku. Michał Dzięcielewski startujący do rady z jedynki i Kamil Heyka również startujący z pierwszego miejsca do Sejmiku nie osiągnęli zadowalających wyników. Okazuje się, że wyborcy Koalicji Obywatelskiej stworzonej przez PO i Nowoczesną głosowali świadomie na swoich reprezentantów pomijając jedynki.

- "W imieniu grudziądzkich struktur Nowoczesnej, za pośrednictwem portalu egrudziadz.pl, chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy oddali swój głos na kandydatów Nowoczesnej w ramach Koalicji Obywatelskiej. Mimo, iż nie udało się nam wprowadzić nikogo do Rady Miejskiej, to chcę zapewnić, że jesteśmy, działamy i nigdzie się nie wybieramy. Będziemy uważnie śledzić poczynania nowej rady oraz pilnować, by program którego jesteśmy współtwórcą w maksymalnym stopniu został zrealizowany".
 
 
Co dalej z Nowoczesną w Grudziądzu? 
 
- "My w Nowoczesnej mamy pewne standardy jeśli chodzi o postrzeganie spraw państwa. Te wybory były szczególne. Były swoistym plebiscytem, w którym na bok odłożyć należało partykularny interes i partyjną kalkulację, po to, by powstrzymać PiS w ich marszu po wszechwładzę w Polsce. W Grudziądzu udało się to koncertowo, bowiem wszystko wskazuje na to, że partia Jarosława Kaczyńskiego w naszym mieście została zmarginalizowana".
 
Pomimo porażki Michał Dzięcielewski cieszy się z wygranej Koalicji Obywatelskiej w Grudziądzu.
 
- "Cieszymy się więc, że do tego sukcesu wnieśliśmy swój wkład i z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie drugiej tury wyborów prezydenckich, prosząc w tym miejscu grudziądzan aby poparli kandydaturę Macieja Glamowskiego".
 
Co dalej ze strukturami? Czas pokaże, bo Nowoczesna ma kolejne problemy tym razem z komornikiem, którzy wszedł na konta partii.