joomla templates top joomla templates template joomla

Małe zamieszanie na ul. Peszkowskiego, która zmieniła się w ul. Macieja Rataja

włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

 
Niedawno w wyniku trwających prac budowalnych ul. Peszkowskiego zmieniła się w ul. Macieja Rataja, a dokładniej nie sama ulica, ale zjazd z Ronda Ryszarda Kaczorowskiego zmienił swój kierunek i czasowo skierował kierowców przejeżdżających przez Grudziądz zamiast w stronę autostrady A1 w ślepą uliczkę, która jest jeszcze w trakcie budowy i umożliwi dojazd do wjazdu na A1 po połączeniu z ul. Konstytucji 3 Maja - na co jeszcze trzeba trochę poczekać.
 
Całe zamieszanie wynika z pomysłu "jakiegoś dowcipnisia", który zmienił ustawienie znaków odwracając zakaz ruchu na ul. Macieja Rataja w druga stronę - odwrócił znak.
 
Mniej zorientowani kierowcy, nie znający objazdu nabierają się i zjeżdżają starym zjazdem z ronda przy Biedronce, a jest ich całkiem sporo. Tylko w trakcie kilkunastu minut zliczyliśmy kilka takich pojazdów mknących z dużą prędkością ul. Peszkowskiego na końcu którego pojawia się  przeszkoda - góra materiałów budowlanych - uniemożliwiająca dalszy przejazd. 
 
Sprawa prosta dla mieszkańców Grudziądza, dla przejezdnych turystów nie koniecznie jest taka oczywista jak się wydaje. 
 
Oczywiście aby dostać sie na autostradę trzeba na Rondzie Ryszarda Kaczorowskiego zjechać następnym zjazdem - czyli w sz. Toruńską - i dalej kontynuować podróż wyznaczonym objazdem, ale z powodu braku zakazu wjazdu w remontowaną ulicę, z przyzwyczajenia część podróżnych nadal skręca w dawniejszą ul. Peszkowskiego, która zamieniła się w ul. Macieja Rataja.